این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

طلا امسال شروع بسیار خوبی داشته و کماکان این روند را حفظ کرده است؛ از همین رو هنوز هم فرصت بهره‎‌برداری از این روند وجود دارد.

نمودار یک ساعته طلا-دلار آمریکا (XAU-USD: 1-Hour):

این فلز گرانبها با یک خط روند صعودی که پایین‌ترین نقاط نمودار را به یکدیگر متصل کرده در حال صعود بوده است؛ اما سوال مهم این است:

آیا به زودی شاهد تست دیگری از محدوده پشتیبانی هستیم؟

حتی بدون تحلیل خاصی هم به نظر می رسد که این اتفاق بیافتد، زیرا نوسانگر در در حالی که ثیمت طلا در نزدیکی سطح 1930 دلار متوقف شده است، در حال حرکت به سمت پایین می‌باشد.

این می‌تواند به این معنی باشد که عقب نشینی به سطوح اصلاحی فیبوناچی اتفاق خواهد افتاد. من چشم خود را به سطح 61.8% دوخته‌ام که در راستای خط روند و منطقه مقاومت قبلی است!

در عین حال، SMA 100 بالاتر از SMA 200 است تا حرکت صعودی را تأیید کند آن هم در حالی که به حمایت خط روند نیز نزدیک است.

تا به اینجا به نظر می‌رسد که داده‌های ضعیف آمریکا قیمت طلا را افزایش داده است و چشم انداز دولت فدرال برای افزایش نرخ بهره می‌تواند چیز خوبی برای فعالیت های اقتصادی کلی باشد!

چرا که این مسئله به نوبه خود می‌تواند روحیه سرمایه گذاران را تقویت کرده و تقاضا برای دارایی‌های ریسکی (مانند فلزات گرانبها و کالاهای حاضر در بازار فارکس) را افزایش دهد.

همچنین ما در این هفته چشم به راه گزارش خرده‌فروشی ایالات متحده هستیم  و تحلیلگران کاهش دیگری را در هزینه‌های مصرف‌کننده پیش‌بینی  می‌کنند. اگر این پیشبینی درست باشد؛ طلا می تواند از این نیز بالاتر برود، پس آن را از دست ندهید!

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!