این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

معامله‌گران ین، حواستان را جمع کنید!

هر دو جفت ارز GBP/JPY و NZD/JPY در حال حاضر موانع صعودی قابل مشاهده‌ای را در نمودارهای کوتاه مدت خود آزمایش می‌کنند.

آیا حرکت نزولی ادامه می‌یابد یا احتمال شکست و صعود وجود دارد؟

نمودار 1 ساعته GBP/JPY:

نمودار سطوح پایین‌تری را تشکیل و به سقفی در ناحیه 161.00 برخورد کرده و بدین ترتیب یک الگوی مثلث صعودی ایجاد کرده است.

این جفت ارز قبلاً از بالای مثلث برگشته است و ممکن است از اینجا به حمایت در اطراف محدوده 158.00 دلخوش کند.

اما شاخص‌های فنی چه می‌گویند؟

Stochastic بیشتر طرفدار حرکت نزولی است، زیرا نوسانگر قبلاً به منطقه بیش از حد خرید رسیده است تا خستگی را در بین خریداران منعکس کند. به نظر می‌رسد که این اندیکاتور در ادامه به سمت پایین حرکت کند، بنابراین قیمت نیز می‌تواند از آن پیروی کند.

با این حال، 100 SMA بالاتر از 200 SMA است تا نشان دهد که هنوز هم فشار خرید وجود دارد. در این صورت، GBP/JPY ممکن است یک بار دیگر به آزمایش مقاومت بپردازد و حتی تلاش کند تا از آن را بشکند.

اگر این اتفاق افتاد، حتما مراقب روند صعودی جدید باشید که به همان اندازه ارتفاع شکل‌گیری نمودار خواهد بود؛ یعنی تقریباً 500 پیپ!

نمودار 1 ساعته NZD/JPY:

جهش مقاومت دامنه رنج در NZD/JPY را از دست داده‌اید؟

نگران نباشید! چراکه بنظر می‌رسد هنوز هم فضای زیادی برای ادامه فروش وجود داشته باشد؛ زیرا پایین‌ترین محدوده در ناحیه 81.85 به پایان رسیده است.

فقط مطمئن شوید که مراقب مناطق پشتیبانی نزدیک هستید!

وسط محدوده در اطراف علامت روانشناختی اصلی 83.00 ممکن است همچنان به عنوان یک منطقه مورد علاقه باقی بماند، به خصوص که با پشتیبانی پویا 200 SMA مطابقت دارد.

به هر حال، 100 SMA که سریعتر حرکت می‌کند، بالاتر از 200 SMA است تا نشان دهد که سطوح حمایتی بیشتر از اینکه احتمال شکستن داشته باشند، باقی می‌مانند.

همچنین، Stochastic شروع به بالا رفتن از منطقه فروش بیش از حد کرده است، که به این معنی است که خریداران در حال بازگشت به بازی هستند.

در صورت افزایش فشار صعودی، منتظر آزمایش دیگری از مقاومت دامنه در 84.75 باشید. شما هم مثل من فکر می‌کنید یک شکست صعودی اتفاق می‌افتد؟

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!