این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

EUR/AUD درحال جهش از پایین‌ترین سطح خود در ژانویه است!

اما اخبار امروز بازار چگونه می‌توانند بر عملکرد قیمت روزانه این جفت ارز تاثیر بگذارند؟

قبل از جواب دادن به سوال بالا، من در چشم‌انداز تکنیکال هفتگی به روند احتمالی آمازون و GBP/USD در مواجهه با محدوده مقاومت کلیدی پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

و اکنون به عناوینی که در معاملات گذشته بازارها را تکان داد می‌پردازیم:

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • افزایش 11 درصدی در صادرات، کسری تجاری NZ در دسامبر را به 475 میلیون NZD کاهش داد (کمترین میزان در هفت ماه گذشته).

 • با وجود ریسک‌های رکود، خوشبینی تجاری بریتانیا در ژانویه به بالاترین حد خود در شش ماه گذشته رسید.

 • فشارسنج اقتصادی پیشرو KOF سوئیس در ژانویه از 91.5 به 97.2 به بالاترین سطح 7 ماهه رسید.

 • طلا و دلار آمریکا در آستانه تصمیم این هفته FOMC ثابت هستند.

 • اروپا پیش از افزایش نرخ بهره مورد انتظار از سوی فدرال رزرو، بانک مرکزی اروپا و بورس اوراق بهادار بانک مرکزی، نرخ را کاهش می‌دهد.

 • تورم اسپانیا 5.8 درصد در سال در مقابل 4.7 درصد پیشبینی شده در ژانویه بود.

 • تولید ناخالص داخلی آلمان به طور غیرمنتظره ای در سه ماهه چهارم 0.2 درصد کاهش یافت، در مقابل 0.5 درصد رشد در سه ماهه سوم؛ رشد سالانه از 1.3 درصد به 1.1 درصد کاهش یافت.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • نرخ بیکاری ژاپن در ساعت 11:30 شب به وقت گرینویچ
 • تولید اولیه صنعتی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ
 • خرده فروشی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ
 • خرده فروشی AU در ساعت 12:30 صبح به وقت گرینویچ (31 ژانویه)
 • PMI تولیدی و غیرتولیدی چین در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (31 ژانویه)

جفت ارز تحت نظر امروز: EUR/AUD

اگر هنوز داده‌های اقتصادی پیشبینی شده برای این هفته را بررسی نکرده‌اید، باید بدانید که بانک مرکزی اروپا (ECB) آخرین تصمیم در مورد سیاست‌های خود را در چند روز آینده منتشر خواهد کرد.

بازارها با مشاهده افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی، آن‌ هم با توجه به اینکه دیگر بانک‌های مرکزی بزرگ در حال حاضر در حال کاهش نرخ هستند، بسیار تهاجمی شده‌اند.

پیشبینی نرخ‌های بالاتر کمک کرده است که EUR/AUD از پایین‌ترین نرخ ژانویه خود خارج شود.

این جفت ارز در حال حاضر نزدیک تر به 1.5400 معامله می‌شود، سطحی که در اوایل ماه جاری به عنوان حمایت عمل می‌کرد و با اصلاحی فیبوناچی 38.2 درصدی آخرین نوسانات نزولی همسوتر است.

آیا ما بار دیگر شاهد تبدیل مقاومت به حمایت خواهیم بود؟

داده‌های منتشر شده نشان داد که تورم اسپانیا بسیار سریعتر از آنچه تحلیلگران در ژانویه انتظار داشتند افزایش یافته است. با این حال، آلمان – بزرگترین اقتصاد منطقه یورو – نیز به طور غیرمنتظره‌ای در سه ماهه چهارم با کاهش تولید ناخالصی روبرو شد.

اگر معامله‌گران با تکیه به نگرانی‌هایشان مبنی بر اینکه نرخ‌های بالاتر منجر به رشد اقتصادی کمتری می‌شود، قیمت‌گذاری کنند، آنگاه EUR/AUD می‌تواند به نقطه عطف 1.5300 بازگردد.

اما اگر ریسک‌گریزی بازی اصلی معاملات بعدی شود، یا اگر معامله‌گران انتظار گزارش‌های ضعیف‌تر از PMI چین را داشته باشند، یورو می‌تواند از وضعیت امن خود استفاده کند و صعود خود را در برابر AUD افزایش دهد.

بدین ترتیب EUR/AUD می‌تواند بالاتر از ناحیه مقاومت 1.5400 – 1.5450 صعود کند و مناطق مورد علاقه بالاتر را قبل از یافتن فروشندگان کافی، دوباره آزمایش کند.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 
 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!