این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

آیا روند این دو جفت ارز همچنان دوست ما خواهند ماند؟

برای پاسخ به این سوال بیایید تا این مناطق پشتیبانی که در حال آزمایش هستند را بررسی کنید:

نمودار 4 ساعته EUR/GBP:

بیایید با شکست و آزمایش مجدد کلاسیکی که در نمودار EUR/GBP می‌بینیم شروع کنیم.

همانطور که در نمودار 4 ساعته بالا می‌بینید، این جفت ارز در حال عقب‌نشینی به سمت خط روند افزایشی است که از اواسط دسامبر حفظ شده است.
و به نظر می‌رسد که این خط در راستای فیب 61.8 درصد، ناحیه مقاومت سابق، نقاط عطف پویا در مووینگ اوریج‌ها و حمایت روانی جزئی 0.8850 باشد.

پس یک تلاقی داریم!

اگر منطقه حمایتی پابرجا باشد، EUR/GBP می‌تواند مسیر خود را به سمت نوسان بالا نزدیک به سطح روانی اصلی 0.9000 باز کند.

Stochastic از ادامه صعود حمایت می‌کند، زیرا نوسانگر در حال حاضر شروع به بالا رفتن از ناحیه فروش بیش از حد برای بازتاب بازگشت فشار صعودی کرده است.

از سوی دیگر، مووینگ اوریج‌ها چندان مطمئن نیستند؛ زیرا SMA 100 از زیر 200 SMA عبور می‌کند.

نمودار 4 ساعته NZD/USD:

این جفت ارز در یک کانال رو به رشد با پایین‌ترین دره‌ها و بالاترین‌قله‌ها خود طی چند ماه گذشته حرکت کرده و در حال حاضر در حال آزمایش پشتیبانی است.

اما این بار شاهد چه خواهیم بود؟ جهش یا شکست؟

به نظر می‌رسد NZD/USD در حال شکل‌گیری یک الگوی پرچم (flag) نزولی است که نشان می‌دهد احتمال شکست وجود دارد. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می‌تواند به همان ارتفاع نمودار که تقریباً 200 پیپ را شامل می‌شود، سقوط کند!
از طرف دیگر، اگر حمایت حفظ شود، قیمت می‌تواند به سطوح مقاومت نزدیک در بالای کانال و محدوده 0.6600 یا حداقل تا وسط و در حدود 0.6450 بازگردد.

به نظر می‌رسد شاخص‌های فنی به یک جهش اشاره می‌کنند، زیرا 100 SMA همچنان بالای 200 SMA است آن هم در حالی که Stochastic در حال حرکت به سمت بالا است.

فقط توجه داشته باشید که 100 SMA ممکن است در حال چرخش به سمت پایین باشد و به نظر می‌رسد که نوسانگر در مورد صعود خود کمی تردید دارد!

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!