این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

دنبال فرصتی خوب برای معامله هستید؟ پس حتما نمودارهای EUR/USD، AUD/USD و USD/CHF را دوست خواهید داشت!

چرا؟ بیایید تا با هم بررسی کنیم!

نمودار 4 ساعته AUD/USD:

نمودار اول یک نمونه خوب و ساده برای معامله‌گر روند است.

AUD/USD در منطقه 0.6900 معامله می‌شود، که درست بالاتر از حمایت کانال صعودی که از اواسط اکتبر وجود داشته است، قرار دارد.
اما قضیه به همینجا ختم نمی‌شود؛ چرا که از طرفی دیگر این سطح یک مقاومت کلیدی در دسامبر و یک حمایت عمده در ژانویه بود!

اندیکاتورهای تکنیکال در حال حاضر خرید بیشتر را ترجیح می‌دهند زیرا 100 SMA بالاتر از SMA 200 باقی مانده آن هم در حالی که Stochastic نشانه‌هایی از چرخش بالاتر از منطقه “اشباع فروش” را نشان می‌دهد.

جهش از سطوح 0.6900 این جفت ارز را برای بازگشت به دسته بزرگ 0.7000 نزدیک به 100 SMA یا اوج‌های فوریه و  در نزدیکی 0.7200 باز می‌کند.

نمودار روزانه EUR/USD:

در نمودار بعد، EUR/USD پس از شکست در اوج 1.1050 در ابتدای ماه، پایین‌تر می‌رود.

آیا ما به دنبال بازگشت به روند نزولی بلندمدت EUR/USD هستیم؟ یا این جفت ارز پس از شکستن قاطعانه بالاتر از قله‌های کم پایین‌تر خود در شرف عقب‌نشینی است؟

من به منطقه 1.0300 – 1.0400 برای دردن نشانه‌ها چشم دوخته‌ام. این ناحیه نشان‌دهنده فیبوناچی 50 درصد اصلاحی ارزش صعودی ماه‌های گذشته است و برای متقاطع صعودی SMA در نمودار روزانه حکم زمین را دارد.

البته EUR/USD همچنان باید تا 1.0400 کاهش یابد تا عقب‌نشینی 50 درصدی اتفاق بیفتد. اگر گاوهای کافی برای حفظ اوج‌های بالاتر فعلی این جفت ارز وجود داشته باشد، می‌تواند دوباره مقاومت را تست کند و حتی بدون اینکه به سطوح اصلی فیبوناچی سقوط کند، از 1.1000 خود فراتر رود.

نمودار هفتگی USD/CHF:

اگر نمودارهای رنج را بیشتر می‌پسندید، پس باید بدانید که USD/CHF در اطراف دسته روانشناختی 0.9200 در حال بالا و پایین رفتن است.

چیزی که این تحرکات را جالب‌تر می‌کند این است که آن‌ها درست بالاتر از محدوده پشتیبانی که از سال 2012 وجود داشت، ظاهر شدند.
یعنی همان زمانی که ریحانا با آهنگ‌های «Diamonds» و «Where Have You Been» چارت‌های موسیقی را منفجر کرد!

آیا این پشتیبانی باز هم باقی خواهد ماند؟

با توجه به اینکه Stochastic در قلمرو “اشباع فروش” ظاهر می‌شود، خرید را ترجیح می‌دهد؛ پس به دنبال جهش از 0.9200 باشید که می‌تواند USD/CHF را به سطوح میان‌رده 0.9600 برساند.

با این حال، اگر فکر می‌کنید که USD قبل از خرید مداوم فضای بیشتری برای کاهش دارد، می‌توانید قبل از بازکردن معامله خرید USD/CHF، برای یک آزمایش مجدد واقعی سطح روانی 0.9000 نیز برنامه‌ریزی کنید.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!