این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

امروز امید زیادی به EUR/CAD دارم.

اگر از خودتان می‌پرسید چرا و یا به اینکه آیا این مناطق مورد علاقه دوباره به عنوان مقاومت باقی خواهند ماند شک دارید با من همراه باشید تا نمودار این جفت ارز را بررسی کنیم.

نمودار 1 ساعته EUR/CAD:

روند نزولی EUR/CAD در هفته گذشته را از دست دادید؟

به نظر می‌رسد شانس با شما یار باشد چراکه ممکن است با یک فرصت اصلاحی دیگر، از روند آینده این جفت ارز بهره ببرید!

این جفت ارز قله‌های پایین‌تری را تشکیل داده که توسط یک خط روند نزولی که از ابتدای فوریه ادامه دارد، مرتبط شده و حالا قیمت یک بار دیگر این ناحیه مقاومت را آزمایش می‌کند.

ازقضا این ناحیه با 50% فیب، نقطه عطف دینامیک 100 SMA و علامت روانشناختی جزئی 1.4350 مطابقت دارد! پس امید داشتن به این جفت ارز کمی منطقی به‌نظر می‌رسد!

اگر این ناحیه برای کنترل سود کافی باشد، EUR/CAD می‌تواند به پایین‌ترین سطح نوسان در 1.4235 یا پایین‌تر سقوط کند. از سوی دیگر، عقب‌نشینی بالاتر می‌تواند به فیب 61.8 درصدی برسد که به مقاومت دینامیکی 200 SMA نزدیک‌تر است.

SMA 100 پایین تر از 200 SMA است تا تأیید کند که روند نزولی به احتمال زیاد کشش بیشتری دارد تا اینکه بخواهد معکوس شود، اما به نظر می‌رسد Stochastic برای اشاره به افزایش انرژی خرید در حال چرخش به سمت بالا است.

اگر اینطور شود، مراقب یک شکست صعودی احتمالی و برگشت از افت باشید!

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!