این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

با نیم‌نگاهی به نمودارهای CAD/CHF و AUD/CAD، به‌نظر می‌رسد این جفت‌ها برای حرکت‌های بزرگی آماده می‌شوند، پس بیایید این نمودارها را دقیق‌تر بررسی کنیم.

نمودار یک ساعته AUD/CAD:

در نمودار اول، ما یک مثلث نزولی منظم در بازه ساعتی جفت ارز AUD/CAD داریم.

در حال حاضر این جفت ارز در حال آزمایش پشتیبانی مثلث است و به احتمال قوی برای شکست نزولی آماده می‌شود! وتا جایی که با کوچکترین غفلتی ممکن است آن را از دست بدهید!

شاخص‌های فنی نیز حاکی از کاهش بیشتر این جفت هستند. SMA 100 زیر SMA 200 است تا فشار نزولی را منعکس کند و در حال حاضر به عنوان مقاومت دینامیکی نیز عمل می‌کند.

در همین حال، Stochastic در حال حرکت به سمت پایین است، بنابراین AUD/CAD می‌تواند در حالی که شتاب فروش در جریان است، همین روند را دنبال کند. ضمنا نوسانگر قبل از رسیدن به شرایط فروش بیش از حد، فضای زیادی برای رفتن به سمت پایین دارد.

شکستن زیر ناحیه 0.9230 می‌تواند افتی را ایجاد کند که به اندازه ارتفاع الگوی نمودار است، یعنی تقریباً 200 پیپ!

از سوی دیگر، اگر گاوهای نر استرالیایی همچنان از زمین خود دفاع کنند، حرکت دیگری به سمت بالای مثلث و در حدود منطقه 0.9300 می‌تواند دنبال شود.

نمودار 4 ساعته CAD/CHF:

مطمئن نیستید که این جفت ارز ممکن است به کجا برسد؟

شاید اجرای استراتژی زون ریکاوری (Zone Recovery) روی این الگوی مثلث متقارن به شما اجازه دهد هر دو جهت را بگیرید!

به نظر می‌رسد که CAD/CHF در پایین این الگو برای خود حمایتی پیدا کرده است، بنابراین آزمایش دیگری برای مقاومت در محدوده 0.6925 بسیار محتمل است.

ارتعاشات صعودی قوی می‌توانند منجر به شکست صعودی شوند که این نیز به نوبه خود می‌تواندیک صعود جذاب به اندازه مثلث ایجاد کند. یعنی تقریباً 150 پیپ!

Stochastic قبل از نشان دادن خستگی در میان فروشندگان، هنوز هم فضایی برای بازی دارد، اما نوسانگر در حال حاضر نشانه‌هایی از بالا رفتن و جذب خریداران را نشان می‌دهد.

مووینگ اوریج‌ها هم در حال نوسان هستند و تقریبا هیچ سرنخی برای جهت‌گیری بالقوه ارائه نمی‌کنند، اما همچنان به عنوان پشتیبانی پویا باقی می‌مانند.

در هر صورت، مطمئن شوید که میانگین نوسانات این جفت ارز را هنگام تنظیم ورودی و خروجی بررسی کرده‌اید!

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!