این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

آماده رویدادهای این هفته بازار هستید؟

در حقیقت جوابتان چندان تفاوتی ایجاد نمی‌کند؛ چراکه حتی اگر آماده هستید نیز پیشنهاد می‌کنم این مطلب را از دست ندهید!

نمودار 4 ساعته EUR/CHF:

اگر خاطرتان نیست، EUR/CHF از نوامبر سال گذشته و زمانی که گاوها و خرس‌های بازار بر هیجان یافتن کف در اکتبر غلبه کردند، در رنج y بوده است.

این هفته، EUR/CHF در منطقه 0.9925 با مقاومتی روبرو خواهد شد که حداقل دو بار در ماه گذشته گاوها را از حمله به بازار باز داشته است.
اما آیا این بار مقاومت باز هم باقی خواهد ماند؟

Stochastic با سیگنال “خرید بیش از حد” خود در بازه زمانی 4 ساعته، طرفدار خرس‌ها است.

یک شکست واضح بالاتر از نقطه عطفی که در حال تماشای آن هستیم، مسیر EUR/CHF را برای حرکت به سمت محدوده 0.9960 باز می‌کند.

اما اگر رنج این جفت ارز در طی چند روز آینده دست نخورده باقی بماند، آنگاه می‌توانید بر اساس بازگشت احتمالی به سطوح پشتیبانی در محدوده متوسط 0.9880 یا 0.9850 قیمت گذاری کنید.

نمودار روزانه شاخص دلار آمریکا (DXY):

شاخص دلار آمریکا (DXY) در حال نوسان در منطقه 106.00 است که اتفاقا منطقه‌ای است که گاوها و خرس‌ها از اواسط سال 2022 به آن نظر دارند.

در این نمودار، ناحیه 106.00 از عقب‌نشینی فیبوناچی 38.2 درصدی نزولی اکتبر و یک متقاطع SMA نزولی در بازه زمانی روزانه فاصله چندانی ندارد.

همچنین این که Stochastic در حال حاضر در قلمرو «خرید بیش از حد» آرام است، به گاوهای دلار کمکی نمی‌کند.

با این تفاسیر، چییشنهاد می‌کنم که به دنبال کندل‌های نزولی باشید که می‌توانند حرکت نزولی ایجاد کنند که DXY را به نقاط عطف قبلی 104.50 یا 103.60 بکشاند.

با این حال، اگر خریداران دلار از حمایت بیشتری برخوردار شوند، می‌توانیم ببینیم که DXY قبل از مشاهده فشار فروش پایدار، به مناطق مقاومت بالاتر رسیده است.

نمودار روزانه شرکت تسلا (TSLA):

دوست دارید سهامی معتبر از ایالات متحده را معامله کنید؟ پس بازگشت احتمالی تسلا (TSLA) را بررسی کنید!

TSLA در حالی که در یک منطقه حمایتی کلیدی از اواخر سال 2022 و اصلاح 50 درصدی فیبوناچی روند نزولی 2022 در حال تثبیت است، چیزی شبیه به الگوی سر و شانه‌ را تشکیل می‌دهد.

شکست واضح زیر سطوح 185.00 می تواند TSLA را به مناطق مورد علاقه قبلی مانند 170.00 یا 160.00 بکشاند.

هر چند اگر بازارها “Master Plan 3” پیشبینی شده ایلان ماسک را تحسین کنند، TSLA می‌تواند مجدداً اوج‌های خود را بالای 220.00 آزمایش کند و به سمت قله‌های قبلی خود مانند 240.00 حرکت کند.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!