این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

ریسک‌پذیری در ابتدای هفته، مذاکرات Brexit و پیشبینی داده‌های تورم این هفته منطقه یورو، می‌تواند بر روند نزولی کوتاه‌مدت EUR/USD تاثیری جدی بگذارد.

قبل از ادامه، من در چشم‌انداز تکنیکال هفتگی، مناطق مقاومت کلیدی برای تسلا، EUR/CHF و دلار آمریکا را بررسی کردم. پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه امروز اولین معاملات خود را انجام دهید؛ آنها را بررسی کنید!

و اکنون به عناوینی که در معاملات گذشته بازارها را تکان داد می‌پردازیم:

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • اورلن، مدیرعامل پالایشگاه لهستانی پی‌کی‌ان روز شنبه اعلام کرد که روسیه عرضه نفت خود به لهستان را متوقف کرده است.
 • خرده فروشی نیوزلند در سه ماهه چهارم پس از رشد شگفت انگیز 0.6 درصدی در سه ماهه سوم 2022، 0.6 درصد کاهش یافت.
 • PBOC ثابت روزانه خود را از 6.8942 به 6.9572 کاهش داد. این بزرگترین تضعیف یوان است و این ارز را به پایین ترین سطح خود در برابر دلار از 30 دسامبر رساند.
 • رهبران بریتانیا و اتحادیه اروپا در لندن برای دستیابی به یک توافق جدید مذاکره خواهند کرد که به اختلالات تجاری و سیاسی در ایرلند شمالی پس از Brexit رسیدگی می‌کند.

اخبار پرایس اکشن:

 • دلار در طول سشن آسیایی حمایت‌هایی را دریافت کرد، زیرا معامله‌گران زیادی با در نظر گرفتن نگرانی‌های خود در مورد نرخ بهره بالاتر و تنش بین روسیه و ترکیه (و متحدانش) قیمت‌گذاری کردند.
 • قبل از اینکه معامله‌گران اروپایی با ریسک‌پذیری‌های محتاطانه اول هفته وارد شوند و به شکار معاملات بپردازند، دلار به بالاترین حد روزانه خود رسید و از بالاترین سطح سشن هفته گذشته ایالات متحده عبور کرد.
 • دلار در حال حاضر عمدتاً با تمرکز بر سرفصل‌های Brexit و تورم به محدوده معاملات خود در ایالات متحده بازگشته است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • سفارشات اصلی کالاهای بادوام ایالات متحده در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • فروش خانه معلق در ایالات متحده در ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • تولید اولیه صنعتی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ.
 • خرده فروشی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ.
 • اعتماد تجاری NZ ANZ در ساعت 12:00 به وقت گرینویچ (28 فوریه).
 • خرده فروشی AU در ساعت 12:30 صبح به وقت گرینویچ (28 فوریه).

جفت‌ارز تحت نظر امروز: EUR/USD

ما امروز شاهد سفارشات اصلی کالاهای بادوام ایالات متحده و فروش خانه‌های معلق خواهیم بود که ممکن است از گمانه‌زنی‌ها در مورد نرخ‌های بالاتر بهره برای مدتی طولانی‌تر در ایالات متحده پشتیبانی کند.

همچنین بازارها ممکن است به مذاکرات رهبران اتحادیه اروپا و بریتانیا در مورد سرنوشت ایرلند شمالی پس از Brexit توجه زیادی داشته باشند.

یک محیط معاملاتی سازگار با ریسک و ضد دلار می‌تواند EUR/USD را از الگوی Double Bottom در نمودار 15 دقیقه‌ای کاهش دهد و آن‌ را به منطقه مورد علاقه 1.0575 برساند.

همانطور که می‌بینید، سطح فعلی نزدیک به مقاومت کانال نزولی است و درست در حدود 200 SMA نمودار است.

پس از آن، USD می‌تواند به محض انتشار سرفصل‌های بیشتر، حمایت خود را به دست آورد.

معامله‌گران EUR/USD که نشانه‌های خود را از مقاومت ناگسستنی 1.0560، SMA 100 و سیگنال خرید بیش از حد Stochastic می‌گیرند، می‌توانند نقشه دیگری برای حمایت Double Bottom نزدیک به 1.0535 داشته باشند.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!