این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

صحبت‌ها درباره توقف افزایش نرخ بهره تا تابستان امسال دلار آمریکا را تحت تاثیر قرار داده‌اند.

اما آیا PMI خدمات ISM ایالات متحده امروز USD/JPY را به مقاومت درون هفته‌ای خود بازمی‌گرداند؟

قبل از ادامه، من در تحلیل دیروز بهمقاومت کانال USD/CHF را قبل از سخنرانی برخی از اعضای FOMC پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

و اکنون به عناوینی که در معاملات گذشته بازارها را تکان داد می‌پردازیم:

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • صورتجلسه ECB در ماه فوریه حاکی از توافق بر سر سخت‌تر شدن بیشتر بود.
 • ادعاهای اولیه بیکاری در ایالات متحده،  هفته گذشته از 192 هزار به 190 هزار کاهش یافت و از بازار کار قوی و افزایش بیشتر نرخ بهره حمایت کرد.
 • فرماندار RBNZ: ما باید تورم را به محدوده هدف “در یک افق معقول” برگردانیم تا “به طور غیر ضروری اقتصاد را خراب نکنیم و رشد موقت و کندتر را به بیکاری دائمی تبدیل نکنیم.”
 • نیل کشکاری، عضو FOMC، در مورد افزایش نرخ بهره ۲۵ یا ۵۰ واحدی نظری مثبت دارد.
 • رافائل بوستیک، عضو FOMC، هنوز سرسختانه به دنبال افزایش 25 واحدی نرخ بهره است، اما معتقد است که فدرال رزرو می‌تواند برای توقف افزایش نرخ بهره در اواسط یا اواخر تابستان اقدام کند.
 • تورم اصلی توکیو از 4.3 درصد سالانه به 3.3 درصد در فوریه کاهش یافته است که به هدف 2 درصدی BOJ نزدیکتر شده است.
 • نرخ بیکاری ژاپن به طور غیرمنتظره‌ای از 2.5 درصد به 2.4 درصد کاهش یافت که پایین‌ترین میزان از فوریه 2020 است.
 • PMI خدمات Caixin چین در ماه فوریه از 52.9 به 55.0 بهبود یافته است که بازیابی دیگر فعالیت‌های تجاری پس از کووید در اوایل این هفته است.
 • با پایان یافتن اقدامات محرک کووید، تعهدات وام خرید مسکن دسته اول-اشغال استرالیا در ژانویه 4.9 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح از فوریه 2017 رسید.
 • در میان هزینه‌های زندگی و نرخ‌های بهره بالاتر، اعتماد مصرف کننده نیوزلند در ماه فوریه با 3 واحد کاهش به 79.8 رسید.
 • بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ در مدت زمان کوتاهی به شدت کاهش یافتند. هنوز هیچ کاتالیزور مستقیمی وجود ندارد، اما احتمالا اینکه بانک Silvergate مستقر در کالیفرنیا، یک موسسه مالی دوستدار رمزارزها، در ارائه گزارش سالانه خود شکست خورده و اعلام کرد که مشکلات عملیاتی دارد در این امر بی‌تاثیر نبود.
 • مازاد تجاری آلمان از 10.0 میلیارد یورو در دسامبر به 16.7 میلیارد یورو در ژانویه افزایش یافت. بهبود تقاضای جهانی صادرات را 2.1 درصد افزایش داد در حالی که تقاضای داخلی ضعیف‌تر، واردات را 3.4 درصد کاهش داد.

اخبار پرایس اکشن:

معامله‌گران سشن ایالات متحده روز خود را با قیمت گذاری در بازار کار فشرده بر اساس ادعاهای اولیه بیکاری و گزارش‌های بهره‌وری نیروی کار آغاز کردند.

با این حال، پس از اینکه Bostic، عضو FOMC، توقف افزایش نرخ در اواسط تا اواخر تابستان امسال را آغاز کرد، اوضاع برای دلار تغییر کرد.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده کاهش یافت و سهام ایالات متحده و سایر دارایی‌های ریسکی بالاتر شدند. معامله‌گران سشن آسیایی آماده بودند تا موضوعات جلسه ایالات متحده را انتخاب کنند، اما فقدان کاتالیزور، دارایی‌های اصلی را در محدوده‌های رنج نگه داشت.

با این حال، بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بزرگ با اینکه هیچ کاتالیزوری وجود نداشت، به شدت افت کردند. معامله‌گران در این نزول‌های شدید، بانک سیلورگیت مقصر می‌دانند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • آخرین خدمات منطقه یورو در ساعت 9:00 به وقت گرینویچ
 • خدمات نهایی PMI بریتانیا در ساعت 9:30 صبح به وقت گرینویچ
 • گزارش PPI منطقه یورو در ساعت 10:00 به وقت گرینویچ
 • مجوزهای ساختمانی کانادا در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • خدمات نهایی ایالات متحده PMI در ساعت 2:45 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • خدمات ISM ایالات متحده PMI در ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت‌ارز تحت‌نظر امروز: USD/JPY

انتشار گزارش ISM ایالات متحده به معنای فرصت‌های نوسان بیشتر برای دلار است!

من در حال بررسی دقیق USD/JPY هستم که به تازگی از سطح 136.25 که مصادف با یک چهارم ATR روزانه آن است، جهش کرده است.

همانطور که می‌بینید، پایین‌ترین نرخ روزانه USD/JPY نیز با S1 استاندارد Pivot Point و همچنین اصلاح فیبوناچی 50 درصدی صعود دیروز فاصله زیادی ندارد.

همچنین ما می‌دانیم که مذاکرات Bostic برای “مکث افزایش نرخ تا اواسط تابستان” بر دلار امن تأثیر گذاشته و دارایی‌های ریسکی را بالاتر برده است.

اگر موضع ضد دلار به معاملات اروپا و معاملات اولیه ایالات متحده گسترش یابد، USD/JPY می‌تواند به نصف میانگین روزانه واقعی خود کاهش یابد و به سطح روانی 136.00 برسد.

اما اگر امروز PMI خدمات ISM ایالات متحده به معامله‌گران یادآوری کند که بازار کار ایالات متحده به اندازه کافی قوی است تا بتواند حتی بیشتر از این افزایش نرخ را تحمل کند، USD/JPY می تواند به روند صعودی اواسط هفته خود بازگردد.

USD/JPY میتواند به روند صعودی خود به قیمت‌های باز امروز یا حتی منطقه مقاومت قبلی 137.00 ادامه دهد.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!