این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

“افزایش dovish” بانک مرکزی استرالیا (RBA) AUD/USD را در اوایل امروز به پایین‌ترین حد خود در داخل هفته رساند.

آیا ما به شروع یک روند نزولی درون هفته‌ای نگاه می‌کنیم؟

قبل از ادامه، من در تحلیل دیروز به بررسی CHF/JPY برای یک فرصت تجاری ضد روند پس از انتشار داده‌های CPI سوئیس پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

 • با کاهش سرعت ایجاد شغل در فوریه، شاخص IVEY PMI کانادا از 60.1 به 51.6 کاهش یافت.
 • رزرو هواپیماهای غیرنظامی کمتر باعث شد سفارشات کارخانه‌های ایالات متحده در ژانویه به 1.6 درصد کاهش یابد، پس از افزایش 1.7 درصدی کاهش یافته در دسامبر.
 • دستمزدهای واقعی ژاپن در ژانویه 4.1 درصد سالانه کاهش یافت که دهمین کاهش ماهانه متوالی و سریع‌ترین کاهش از ماه می 2014 بود.
 • BRC: مخارج روز ولنتاین به افزایش 4.9 درصدی هزینه‌های خرده‌فروشی بریتانیا در ماه فوریه کمک کرد، اما کاهش حجم کالاهای فروخته شده به این معنی است که خریداران پول کمتری دریافت می‌کنند.
 • خرده‌فروشی استرالیا در ژانویه پس از کاهش 4 درصدی در ماه فوریه، 1.9 درصد افزایش یافت زیرا تورم و بازگشت رویدادهای ورزشی و فرهنگی در مقیاس بزرگ باعث افزایش خدمات پذیرایی شد.
 • استرالیا 11.69 میلیارد دلار استرالیا مازاد تجاری را در ژانویه ثبت کرد که کمترین مازاد تجاری از آگوست است، زیرا صادرات (+1.4٪) کمتر از واردات (4.6٪) افزایش یافت.
 • RBA نرخ های خود را 25  واحد و مطابق با انتظارات افزایش داد و به 3.6% رساند.
 • مازاد تجاری چین در دوره ژانویه تا فوریه از انتظارات 81.8 میلیارد دلاری به 116.9 میلیارد دلار رسید، اما نگاه دقیق‌تر نشان داد که صادرات (6.8- درصد سالانه) و واردات (-10.2 درصد سالانه) عمیق‌تر از برآورد بازار کاهش یافته است.
 • سهام آسیایی به دلیل داده‌های تجاری ضعیف چین دچار افت می‌شوند.
 • در یک فشار دو ساعته، وزیر امور خارجه جدید چین، چین گانگ، از «دست نامرئی» که جنگ در اوکراین را تشدید می‌کند، صحبت کرد و در مورد «عواقب فاجعه‌بار» در صورتی که ایالات متحده روی استراتژی‌های روابط کنونی «ترمز نزند» هشدار داد.
 • نرخ بیکاری سوئیس در ماه فوریه از 2.2 درصد به 2.1 درصد کاهش یافت.
 • سفارشات کارخانه آلمان در ژانویه 1.0 درصد دیگر افزایش یافت که بالاتر از کاهش 0.9 درصدی تخمین زده شده بود، اما ارقام سالانه نشان می دهد که 10.9 درصد از ژانویه 2022 کاهش یافته است.
 • هالیفاکس: به لطف کاهش نرخ‌های وام مسکن و بهبود اعتماد مصرف کننده، قیمت مسکن در بریتانیا به طور غیرمنتظره‌ای از 0.2 درصد به 1.1 درصد در ماه فوریه افزایش یافت.

اخبار پرایس اکشن:

انتظارات افزایش نرخ RBA باعث شد جفت‌های اصلی AUD به بالاترین حد خود در سشن ایالات متحده و در اوایل سشن آسیایی برسند.

همانطور که انتظار می‌رفت، RBA نرخ‌های خود را ۲۵ واحد پایه افزایش داد، اما بانک مرکزی نیز لحن خود را از فوریه «افزایش‌های بیشتر در نرخ‌های بهره مورد نیاز خواهد بود» به «سخت‌تر کردن بیشتر سیاست‌های پولی مورد نیاز است» تغییر داد. بازارها تغییر در لحن را به این معنی در نظر گرفتند که RBA ممکن است پس از یک افزایش نرخ دیگر در آوریل به داده‌ها وابسته شود.

AUD در روند افزایش قیمت به طور کلی کاهش یافت و حتی شاهد فشار نزولی مجدد در آغاز جلسه اروپا بود زیرا معامله‌گران نیز بر اساس اعداد ناامید کننده معاملات چین و عدم اطمینان پیش از سخنرانی پاول قیمت گذاری کردند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو در ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ در دی سی.
 • سخنرانی در مورد سیاست پوای توسط رئیس SNB اردن در ساعت 6:00 عصر به وقت گرینویچ.
 • سسخنرانی فرماندار RBA لو در ساعت 9:55 شب به وقت گرینویچ.
 • وام بانکی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ.

جفت ارز تحت نظر امروز: AUD/USD

افزایش نرخ بهره RBA و صادرات و واردات به طور شگفت‌آور ضعیف در چین به قیمت‌های AUD/USD امروز کمکی نکرد.

این جفت نه تنها به زیر یک کانال نزولی شکست، بلکه به زیر سطح روانی 0.6700 نیز سقوط کرد و به پایین‌ترین سطحی که از دسامبر تاکنون دیده نشده بود، رسید.

آیا خرس‌های AUD می‌توانند سقوط روزانه AUD/USD را افزایش دهند؟

AUD/USD قبلاً به پشتیبانی استاندارد Pivot Point S2 رسیده است و 60 پیپ از میانگین ATR روزانه 80 پیپ کاهش یافته است.

شهادت پاول در دی سی می‌تواند روند نزولی داخل هفته ای AUD/USD را ایجاد یا شکست دهد.

سود جویی و کمی ریسک پذیری ممکن است AUD/USD را به منطقه پشتیبانی قبلی 0.6710 – 0.6720 بازگرداند. اگر ریسک‌گریزی بر مضامین امروزی بازار حاکم باشد، این جفت ارز می‌تواند به پایین‌ترین سطح هفتگی جدید برسد و تا سطح روان‌شناختی جزئی 0.6650 سقوط کند.

اما اگر در جلسات معاملات بعدی شاهد ریسک پذیری یا احساسات ضد دلاری باشیم، ممکن است «شکست» امروز به یک شکست تقلبی تبدیل شود و AUD/USD را به 0.6720 تا 0.6740 (مناطق مورد علاقه قبلی) افزایش دهد.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!