این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

AUD/JPY علیرغم نگرانی‌های رشد جهانی در این هفته، همچنان در یک تثبیت ضعیف باقی می‌ماند.

آیا حمایت درون هفته‌ای این جفت تا پایان هفته ادامه خواهد داشت؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در یک سخنرانی در رویداد سازمان تجارت جهانی، قول داد «هر کاری که لازم باشد» برای بازگرداندن ثبات قیمت‌ها انجام دهد.

انتشار داده‌های ایالات متحده از بازار کار دائماً فشرده حمایت می‌کند:

 • داده های JOLTS منعکس کننده 1.9 فرصت شغلی برای هر فرد بیکار در ژانویه است که در مقایسه با 2.0 شغل در دسامبر، فقط اندکی کاهش یافته است.
 • گزارش ADP نشان داد که اشتغال بخش خصوصی در ماه فوریه پس از افزایش 119 هزار نفری در ژانویه 242 هزار افزایش یافته است.
 • کتاب بژ فدرال رزرو اعلام کرد که بازار کار در ماه فوریه “محکم” باقی می‌ماند، حتی اگر “گزارش‌های پراکنده‌ای از اخراج کارکنان” وجود داشته باشد و در حالی که “پیدا کردن کارگران با مهارت‌ها یا تجربه مورد نظر چالش برانگیز است.”
 • BOC همانطور که انتظار می‌رفت نرخ‌های خود را بدون تغییر در 4.50 درصد نگه داشت که اولین توقف خود در 9 جلسه بود.
 • در شهادت دوم در DC، پاول، رئیس فدرال رزرو، از افزایش نرخ بهره 50 واحدی در ماه مارس عقب‌ نشینی کرد و گفت که فدرال رزرو منتظر داده‌های اضافی خواهد بود.
 • ذخایر نفت خام آمریکا هفته گذشته به دلیل ترکیب نفت خام و تعدیل گزارش نشده، رگه 10 هفته‌ای تولید را شکست و 1.7 میلیون بشکه کاهش یافت.
  RICS: کاهش قیمت مسکن در بریتانیا به بالاترین حد خود در 14 سال گذشته رسید، اما نقشه برداران املاک بریتانیا در ماه فوریه کمتر غمگین شدند.
 • قیمت مصرف کننده چین در ماه فوریه 1.0 درصد سالانه افزایش یافت که کندترین رشد آن در یک سال گذشته است. در همین حال، قیمت‌های تولیدکننده در ماه فوریه 1.4 درصد سالانه کاهش یافت (از -0.8 درصد در ژانویه) و پنجمین ماه متوالی کاهش قیمت را نشان داد.
 • تولید ناخالص داخلی سالانه ژاپن از 0.6 درصد به 0.1 درصد در سه ماهه چهارم کاهش یافت و تقاضای داخلی بیش از برآورد اولیه کاهش یافت.
 • سفارشات ماشین ابزار ژاپن پس از افزایش 0.9 درصدی در دسامبر در ژانویه 9.7 درصد سالانه کاهش یافت زیرا تقاضای داخلی و خارجی تحت تأثیر فشارهای هزینه فزاینده قرار گرفتند.
 • بانک رمزنگاری بزرگ ایالات متحده Silvergate Capital اعلام کرد که فعالیت‌های خود را متوقف می‌کند و به طور داوطلبانه منحل می‌شود “با توجه به تحولات صنعت و نظارتی”.
 • هلند – بازیگر اصلی در صنعت تراشه‌سازی – قصد دارد محدودیت‌های جدیدی برای صادرات فناوری نیمه‌رسانا به چین ایجاد کند.
 • ارتش اوکراین اعلام کرد روسیه 81 موشک به شهرهای سراسر این کشور شلیک کرد که بزرگترین حمله موشکی روسیه از ژانویه به شمار می‌رود.

اخبار پرایس اکشن:

ین امن در مسیر بازیابی برخی از زیان‌های درون هفته‌ای خود بود که شهادت دوم پاول رئیس فدرال رزرو روایت «نرخ بالاتر برای زمان طولانی‌تر» را تقویت کرد. چشم انداز نرخ‌های بهره بالاتر و افزایش شانس فرود سخت در ایالات متحده، ین را در برابر دلار و همتایان با بازده بالاتر آن افزایش داد.

اما ین نیز در طول این رویداد به اوج رسید، احتمالاً به دلیل اطمینان پاول به بازارها مبنی بر اینکه روند تاثیرگذاری افزایش 50 واحدی نرخ بهره در ماه مارس هنوز کامل نشده است.

معامله‌گران آسیایی و اروپایی در نهایت به دلیل نگرانی از فرود سخت در ایالات متحده و روندهای رشد اقتصادی چین و جهانی که کمتر از حد انتظار بود، افزایش ین را گرفتند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • مشاغل Challenger ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • درخواست‌های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • عضو FOMC مایکل بار برای سخنرانی در ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شاخص تولید BusinessNZ در ساعت 9:30 عصر به وقت گرینویچ
 • فروش فصلی تولید NZ در ساعت 9:45 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • هزینه خانوار ژاپن در ساعت 11:00 شب به وقت گرینویچ
 • PPI ژاپن در ساعت 11:00 به وقت گرینویچ
 • تصمیم سیاست BOJ در نشست آسیایی (10 مارس)

جفت ارز تحت نظر امروز: AUD/JPY

ریسک گریزی ممکن است در این هفته بر AUD/JPY تاثیر گذاشته باشد، اما به نظر می‌رسد که در حال حاضر خریداران کافی در سطح روانی 90.00 برای جلوگیری از ضررهای بیشتر وجود دارد.

AUD/JPY در راه آزمایش مجدد قیمت‌های آزاد روزانه خود بود، زمانی که داده‌های ضعیف‌تر از انتظار نرخ تورم چین بر ریسک‌پذیری تاثیر گذاشت.

این جفت در حال حاضر سطح روانی 90.00 را در اختیار دارد که (الف) نیمی از ATR روزانه AUD/JPY، (ب) سطح S1 نقطه محوری استاندارد، و (ج) حداقل دو بار در این هفته به عنوان حمایت حفظ شده است.

آیا نرخ 90.00 در جلسات معاملاتی بعدی حفظ خواهد شد؟ یا ریسک گریزی AUD/JPY را به پایین‌ترین حد خود در هفته می‌کشاند؟

تداوم موضع بازار ریسک گریز می‌تواند AUD/JPY را به زیر سطح حمایت درون هفته‌ای خود بکشاند. شکست واضح زیر منطقه S1 می تواند AUD/JPY را به منطقه مورد علاقه قبلی 89.80 بکشاند.

اما اگر معامله گران پیش از تصمیم BOJ و گزارش NFP ایالات متحده منتظر بمانند، یا اگر شاهد یک سناریوی سودآوری در پایان هفته باشیم، ممکن است AUD/JPY خریدارانی کافی برای نگه داشتن محدوده 90.00 پیدا کند و قیمت را تحت فشار قرار دهد و به نقاط عطف قبلی 90.50 یا 91.00 برسد.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!