این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

جفت‌های ین در بیشتر ساعات روز با افزایش قیمت روبرو بوده‌اند.

اما آیا گزارش مشاغل خوش‌بینانه در بریتانیا ممکن است GBP/JPY را به سمت بالا ببرد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • نیوزلند در ماه ژانویه 26.3 درصد کاهش ماهانه را گزارش می‌دهد که در پی افزایش 55.6 درصدی قبلی بود.
 • پاول، رئیس فدرال رزرو می‌گوید که سقوط SVB مستلزم “بازبینی کامل، شفاف و دقیق” است که نتایج آن در اول ماه مه منتشر می‌شود.
 • Nomura اولین مؤسسه مالی بزرگی است که کاهش نرخ 0.25 درصدی را از FOMC در جلسه مارس پیشبینی می‌کند.
 • احساسات مصرف کننده Westpac استرالیا در ماه مارس بدون تغییر در 78.5، نزدیک به پایین‌ترین سطح 30 سال گذشته باقی ماند زیرا اعتماد به بازار کار شروع به کاهش کرد.
 • به گفته ارتش کره جنوبی، کره شمالی دو موشک بالستیک کوتاه برد شلیک کرده است.
 • شاخص اعتماد کسب و کار NAB استرالیا از +6 به -4 در فوریه سقوط کرد که منعکس کننده بدتر شدن شرایط با کاهش سفارشات عمده فروشی است.
 • تغییر تعداد مدعیان بریتانیا منعکس کننده 11.2 هزار کاهش بیکاری در مقابل افزایش 12.5 هزار نفری پیشبینی شده بیکاری در ماه فوریه است، مطالعه قبلی برای نشان دادن کاهش بیشتر 30.3 هزار نفری در مدعیان نسبت به کاهش 12.9 هزار نفری اولیه ارتقا یافته است.
 • طبق انتظار، شاخص متوسط درآمد بریتانیا از 6.0 درصد به 5.7 درصد در دوره سه ماهه منتهی به ژانویه کاهش یافت.
 • نرخ بیکاری در بریتانیا به جای افزایش به رقم تخمینی 3.8 در ژانویه، در 3.7 درصد ثابت ماند.
 • قیمت‌های تولیدکننده سوئیس در ماه فوریه 0.2 درصد در مقایسه با رشد 0.5 درصدی و افزایش 0.7 درصدی قبلی کاهش یافت.

اخبار پرایس اکشن:

به نظر می‌رسید که قیمت فارکس در ساعات بازار آسیا، به دنبال شکست SVB و وحشت از جلسات معاملات قبلی، آرام شده است.

تحلیلگران مالی از Nomura قبلاً خواستار کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره از FOMC در نشست این ماه شده بودند در حالی که گلدمن ساکس و بارکلیز پیشبینی می‌کنند که بانک مرکزی ممکن است در وضعیت سختی قرار گیرد.

با این حال، جفت ارز USD/JPY حرکات بسیار مهمی را نشان داد، زیرا معامله‌گران همچنان به تعدیل انتظارات فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره خود ادامه دادند و در عین حال به اخبار پرتاب موشک بالستیک دیگر توسط کره شمالی واکنش نشان دادند.

به نظر می‌رسد که هیجانات پیش از انتشار CPI ایالات متحده، معامله‌گران را از قیمت گذاری روی دلار منصرف می‌کند، زیرا انتظار می‌رود نرخ تورم کاهش یابد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • سرفصل و CPI اصلی ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سخنرانی بومن عضو FOMC در ساعت 9:20 شب به وقت گرینویچ
 • صورتجلسه سیاست پولی BOJ در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ
 • خرده فروشی چینی، تولید صنعتی و سرمایه گذاری دارایی ثابت در ساعت 2:00 بامداد به وقت گرینویچ (15 مارس)

نمودار 15 دقیقه‌ای GBP/JPY:

GBP/JPY قبل از انتشار داده‌های مشاغل بریتانیا امروز در زیر سقف 163.00 در حال استراحت بود.

از بخت خوش گاوهای پوندی، این اعداد بهتر از حد انتظار بود، زیرا اقتصاد در واقع به جای اخراج بیشتر در فوریه، مشاغلی را نیز اضافه کرد.

برای تکمیل آن، رقم ژانویه از ارتقا کامل خبر می‌داد تا افزایش قابل توجه استخدام را نشان دهد؛ در حالی که میانگین درآمد ساعتی کاهش یافت که این نیز نشان دهنده فشارهای تورمی پایین‌تر بود و در نهایت نرخ بیکاری تا 3.7 درصد بهبود یافت.

با در نظر گرفتن تمامی این‌ها، به نظر می‌رسد GBP/JPY تلاش می‌کند تا از محدوده رنج کوتاه‌مدت خود فاصله بگیرد، که اتفاقاً مطابق با اوج روز قبل است.

در آن صورت، این جفت می‌تواند R1 (163.48) یا حتی R2 (164.78) از نقاط محوری استاندارد خود را به عنوان هدف صعودی بعدی قرار دهد.

به هر حال، ین ژاپن نیز به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر پرتاب موشک دیگری توسط کره شمالی و انتشار صورتجلسه BOJ در سشن بعدی، تحت فشارهای نزولی قرار گرفته است.

از سوی دیگر، بازدهی در جریان‌های مخاطره‌آمیز ممکن است جرقه‌ای برای فرار به سمت ین امن و شکست تثبیت شود. در این صورت، GBP/JPY می‌تواند به S1 نزدیک به محدوده روانشناختی جزئی 160.50 و پایین‌ترین سطح روز گذشته سقوط کند.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 
 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!