این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

به دنبال الگوهای در آستانه اجرا و آزمایش مجدد هستید؟

پس بیایید با بررسی دقیق‌تر نمودارهای GBP/AUD و GBP/CHF سناریوهای این دو جفت ارز را بررسی کنیم.

نمودار 4 ساعته GBP/CHF:

اگر شکست نزولی در مثلث نزولی این جفت را از دست دادید، نگران نباشید! ممکن است هنوز فرصتی برای بهره‌برداری از این آزمایش مجددی که در حال انجام است داشته باشید.

GBP/CHF در محدوده 1.1000 پشتیبان اصلی را پیدا کرد و اکنون به سطح 38.2% فیب می‌رسد که یک محدوده مناسب در راستای پایین مثلث قبلی است و ممکن است به عنوان سقف نگه داشته شود.

Stochastic قبل از انعکاس شرایط خرید بیش از حد، فضای کمی برای صعود دارد، بنابراین ممکن است این اصلاح تا زمانی که خریداران کاملا خسته شوند ادامه یابد.

در این صورت، این جفت می‌تواند به فیب 50% در نزدیکی سطح روان‌شناختی اصلی 1.1200 و مقاومت دینامیکی در مووینگ اوریج‌ها بازگردد. محدوده هدف برای عقب‌نشینی نزولی در 61.8% فیب یعنی 1.1224 خواهد بود.

اگر هم هر یک از این‌ها به عنوان مقاومت باقی بمانند، GBP/CHF می‌تواند مسیر خود را به سمت پایین ادامه دهد و حتی به اندازه ارتفاع الگو یا تقریباً 400 پیپ سر بخورد.

نمودار یک‌ساعته GBP/AUD:

امیدوار به گرفتن یک معکوس واقعی هستید؟

پس بهتر است چشمان خود را روی این یقه دوتایی GBP/AUD قفل کنید!

این جفت ارز در حال پایین آمدن است تا منطقه حمایت را در اطراف علامت روانی جزئی 1.8150 آزمایش کند و یک شکست پایین‌تر می‌تواند افتی را به همان اندازه ارتفاع الگوی نمودار ایجاد کند.

با این حال، شاخص‌های فنی راه دیگری را نشان می‌دهند، زیرا SMA 100 هنوز بالاتر از SMA 200 قرار دارد تا نشاط‌ صعودی را منعکس کند.

علاوه بر این، این جفت بالاتر از هر دو مووینگ اوریج معامله می‌شود، بنابراین این‌ها ممکن است به عنوان پشتیبانی پویا باقی بمانند. اگر اینطور باشد، GBP/AUD ممکن است به مقاومت در اطراف محدوده 1.8300 بازگردد.

همچنین، Stochastic شرایط فروش بیش از حد را نشان می‌دهد و شروع به بالا رفتن می‌کند تا سیگنال بازگشت فشار صعودی را نشان دهد.

فقط مطمئن شوید که هنگام معامله این جفت ارز مراقب کندل‌های معکوس یا شکست در خط گردن هستید.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!