این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

AUD/NZD آماده است تا روند نزولی کوتاه مدت خود را گسترش دهد!

اما آیا داده‌های بازار کار استرالیا این جفت را به پایین‌ترین حد خود در هفته می‌کشاند؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • تورم کل ایالات متحده در ماه فوریه در هر دو مبنای ماهانه (0.5٪ تا 0.4٪) و سالانه (6.4٪ تا 6.0٪) کاهش یافت، اما فقدان غافلگیری صعودی یا نزولی توجه بازارها را بر SVB نگه داشت.
 • اوپک پیش‌بینی‌های خود برای تقاضای چین را افزایش داد اما برآوردهای رشد جهانی خود را برای سال 2023 حفظ کرد
 • شاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی عربستان سعودی: ائتلاف اوپک پلاس تا پایان سال 2023 به توافق کاهش تولید اکتبر پایبند خواهد بود.
 • کسری حساب جاری نیوزلند از 21.1 میلیارد NZD در سال 2021 (6٪ از تولید ناخالص داخلی) به 33.8 میلیارد NZD برای سال منتهی به 2022 (8.9٪ از تولید ناخالص داخلی) افزایش یافت که بالاترین میزان از زمان شروع این سری در سال 1988 است.
 • API: ذخایر نفت خام ایالات متحده 1.155 میلیون بشکه افزایش یافت اما محصولاتی مانند بنزین و عرقیات در هفته 10 مارس کاهش یافت.
 • صورتجلسه BOJ نشان داد که اعضا در حال بحث در مورد تغییرات بیشتر در برنامه YCC خود بودند، اما تصمیم گرفتند فعلا منتظر بمانند.
 • S&P: در صورتی که کسری حساب کشور طی 12 تا 18 ماه آینده “بسیار بالا” بماند، نمرات اعتباری AA+ و AAA نیوزلند ممکن است تحت فشار قرار گیرد.
 • سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت چین در مجموع در ژانویه و فوریه 5.5 درصد افزایش یافت که بالاتر از رشد 4.4 درصدی مورد انتظار و نرخ رشد 5.1 درصدی سال 2022 بود.
 • خرده‌فروشی چین در دوره ژانویه تا فوریه 3.5 درصد در سال بهبود یافت و اولین رشد در سه ماه اخیر و سریع‌ترین رشد از آگوست 2022 را به ثبت رساند.
 • تولید صنعتی چین از 1.3 درصد به 2.4 درصد در سال در ژانویه تا فوریه افزایش یافت که برآوردهای ناامیدکننده از افزایش 2.6 درصدی بود.
 • نرخ بیکاری شهری چین در ماه فوریه از 5.5 درصد به 5.6 درصد در سال افزایش یافت که بالاترین میزان از نوامبر است.
 • بریتانیا سقف قیمت انرژی را سه ماه تا پایان ژوئن تمدید می کند.

اخبار پرایس اکشن:

معامله‌گران آسیایی پس از آن که ارقام تورمی ایالات متحده از تصمیم کمتر تندروانه فدرال رزرو در هفته آینده حمایت کرد، نشاط افزایشی را از سشن ایالات متحده دنبال کردند.

NZD حتی پس از کاهش داده‌های چین که بهبود سرمایه‌گذاری و مصرف را برای دومین اقتصاد بزرگ جهان نشان داد، از بالاترین حد خود در سشن ایالات متحده عبور کرد.

با این حال، انتشار کسری حساب جاری «بسیار بالا» نیوزلند باعث هشداری از سوی آژانس رتبه‌بندی اعتباری S&P شد مبنی بر اینکه اگر این کشور شکاف مخارج خود را بهبود نبخشد، رتبه‌بندی اعتباری AA+ و AAA ممکن است آسیب ببیند.

NZD نه تنها بیشتر رشد روزانه خود را از بین برد، بلکه معاملات سشن اروپایی را نزدیک به پایین‌ترین سطح خود آغاز کرد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • مسکن کانادا از ساعت 12:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • انتشار بودجه سالانه بریتانیا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • خرده فروشی در ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • PPI ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شاخص بازار مسکن NAHB ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • تولید ناخالص داخلی سه ماهه NZ در ساعت 9:45 عصر به وقت گرینویچ
 • ماشین آلات اصلی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ
 • اطلاعات تراز تجاری ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ
 • اعداد بازار کار استرالیا در ساعت 12:30 صبح به وقت گرینویچ (16 مارس)

نمودار 15 دقیقه‌ای AUD/NZD:

نمی‌دانم متوجه شده‌اید یا نه، اما AUD/NZD روند نزولی خود را در ابتدای ماه از سر گرفت و از هفته گذشته در یک الگوی کانال نزولی قابل مشاهده نوسان می‌کند.

اما آنچه امروز نمودار AUD/NZD را جالب‌تر می‌کند این است که این جفت ارز از مقاومت کانال خارج شد.

مهمتر از آن، این اتفاق درست حول محور (الف) دسته روانشناختی 1.0750 (ب) ATR کامل 60 پیپ جفت، و (ج) عقب‌نشینی فیبوناچی 61.8 درصدی صعود دیروز اتفاق افتاد.

شانس!؟ فکر نکنم!

انتشار سه ماهه تولید ناخالص داخلی نیوزیلند و داده‌های بازار کار استرالیا ممکن است روند نزولی کوتاه‌مدت AUD/NZD را ایجاد کرده یا بشکند.

بازارها انتظار دارند که اقتصاد نیوزلند در سه ماهه چهارم پس از رشد 2 درصدی در سه ماهه سوم، 0.2 درصد کاهش یابد. در همین حال، استرالیا ممکن است در ماه فوریه شاهد بازگشت قوی در استخدام باشد.

اگر طبق انتظار بازارها، گزارش‌ها به نفع AUD چاپ شوند، AUD/NZD می‌تواند مقاومت کانال بالای 1.0750 یا حتی بالاترین حد درون هفته‌ای آن را نزدیک به 1.0780 دوباره آزمایش کند.

اما اگر عناوین سشن‌های بعدی، سوگیری‌های نسبتاً کم‌تر بانک مرکزی استرالیا (RBA) را برجسته کنند، AUD/NZD می‌تواند روند نزولی هفته‌ای خود را حفظ کرده و به مناطق مورد علاقه قبلی 1.0725 یا 1.0700 برگردد.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!