این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

فرقی نمی‌کند به روندهای درحال اجرا علاقه‌مند باشید یا به دنبال معکوس باشید، چراکه من در تحلیل امروز هر دو را تحت پوشش قرار داده‌ام!

پس بیایید بدون اتلاف وقت نمودارهای USD/JPY و EUR/CAD را بررسی کنیم.

نمودار یک‌ساعته USD/JPY:

هشدار معکوس!

USD/JPY ممکن است به پایان فروش خود رسیده باشد، زیرا این جفت در حال تکمیل یک سر و شانه معکوس در چارچوب زمانی ساعتی است.

گاوهای دلاری همچنان منتظر شکستن بالای خط گردن در حوالی علامت روانی اصلی 132.00 هستند تا برای کسب سود بیشتر چراغ سبز بگیرند.

اگر این اتفاق بیفتد، USD/JPY ممکن است به اندازه ارتفاع الگوی نمودار یا تقریباً 200 پیپ افزایش یابد.

اگرچه شاخص‌های فنی چندان متقاعد نشده‌اند. SMA 100 کمتر از 200 SMA است تا نشان دهد که احتمال از سرگیری روند نزولی وجود دارد.

علاوه بر این، Stochastic نزدیک به منطقه بیش از حد خرید شده است تا نشان دهنده خستگی خریداران باشد، بنابراین کاهش قیمت ممکن است فشار فروش بیشتری را جذب کند.

بهتر است چشمان خود را برای کندل‌های شکست یا معکوس در مقاومت نگه دارید تا ارزیابی کنید که آیا به زودی حرکت به پایین‌ترین سطح در 130.00 ممکن است انجام شود یا خیر.

نمودار 4 ساعته EUR/CAD:

اگر ترجیح می‌دهید با جریان همراه شوید، این روند در نمودار 4 ساعته EUR/CAD ممکن است همان چیزی باشد که به دنبالش هستید!

این جفت پایین‌ترین سطح را تشکیل داده است که با یک خط روند صعودی که از اواسط ماه مارس برقرار است، مرتبط شده است، و به نظر می‌رسد که آزمایش دیگری برای حمایت در حال انجام است.

ابزار Fib نشان می‌دهد که این با سطح اصلاحی 61.8% نزدیک به سطح روانی اصلی 1.4700 و نقطه عطف پویا 100 SMA همخوانی دارد.

علاوه بر آن SMA 100 که سریعتر حرکت می‌کند بالاتر از 200 SMA است تا نشان دهد که احتمال از سرگیری روند صعودی بیشتر از معکوس شدن است در حالی که Stochastic در منطقه اشباع فروش قرار دارد تا نشان دهد که فروشندگان در حال استراحت هستند.

اگر خریداران به زودی مسئولیت بازار را بر عهده بگیرند، EUR/CAD می‌تواند صعود را به سمت اوج نوسان در 1.4935 و بالاتر از سر بگیرد. حتی ممکن است فیب 50 درصد برای نگهداری به عنوان یک کف کافی باشد زیرا با سطح مقاومت قبلی مطابقت دارد.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!