این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

جریان‌های ریسک ناشی از کاهش نگرانی‌های بخش بانکی به دور دیگری از زیان برای ین منجر شد.

اما آیا NZD/JPY می‌تواند پس از عقب نشینی، رالی خود را از سر بگیرد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • فروش مسکن معلق در ایالات متحده در ماه فوریه 0.8% افزایش یافت در مقابل 2.9% کاهش تخمینی و 8.1% افزایش قبلی، که سومین افزایش ماهانه متوالی را نشان می‌دهد.
  • ذخایر نفت خام EIA به طور غیرمنتظره‌ای به میزان 7.5 میلیون بشکه در مقابل افزایش پیشبینی شده 1.8 میلیون بشکه و افزایش 1.1 میلیون بشکه‌ای قبلی کاهش یافت که نشان دهنده تقاضای قوی‌تر است.
  • شاخص اعتماد تجاری نیوزلند ANZ از -43.3 به -43.4 در ماه مارس کاهش یافت، زیرا شاخص‌های تورم اندکی کاهش یافتند.
  • اتحادیه کارگری استرالیا پیشنهادی را برای افزایش حداقل 7 درصدی دستمزد ارائه کرد، اگرچه انتظار می‌رود در ژوئن تنها 5 درصد افزایش یابد.
  • CPI فلاش اسپانیایی از 6.0 درصد سالانه به 3.3 درصد در ماه مارس در مقابل 3.9 درصد تخمین زده شده کاهش یافت، زیرا قیمت برق و سوخت نسبت به سال قبل بهبود یافت.

اخبار پرایس اکشن:

ین با بازدهی پایین‌تر به نزول خود در برابر همتایان اصلی فارکس خود در سشن معاملاتی ایالات متحده ادامه داد، قبل از اینکه در ساعات اولیه آسیا کاهش یابد.

به نظر می‌رسد فقدان سرفصل‌های منفی در بخش بانکی عامل کاهش ارزش ارز امن باشد، زیرا معامله‌گران از میزان دارایی‌های غیر ریسکی خود کاسته‌اند.

اکثر ارزهای اصلی از آنجایی که داده‌ها ضعیف بودند، در بیشتر بخش‌های جلسه در محدوده‌ها باقی ماندند، اما به نظر می‌رسید ین آماده از سرگیری سقوط خود در اواخر روز است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

  • قرائت نهایی تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • درخواست‌های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • سخنرانی یلن وزیر خزانه داری ایالات متحده در ساعت 7:45 عصر به وقت گرینویچ
  • CPI هسته توکیو در ساعت 11:30 شب به وقت گرینویچ
  • داده‌های تولید اولیه صنعتی و خرده فروشی ژاپن در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر امروز: NZD/JPY

بازده ریسک‌پذیری به صعود NZD/JPY به بالای کانال صعودی کوتاه‌مدت خود در بازه زمانی 15 دقیقه‌ای کمک کرد.

اما آیا مقاومت کانال می‌تواند این صعود را کنترل کند؟

در این صورت، این جفت می‌تواند به انتهای کانال خود در اطراف علامت روانشناختی جزئی 82.50 و نقطه محوری سقوط کند که ممکن است علاقه صعودی را به خود جلب کند.

یک اصلاح بزرگتر می‌تواند این جفت را به خط روند افزایشی که در چند روز گذشته حفظ شده است، برساند. پشتیبانی را می توان دقیقاً در حدود سطح روانشناختی اصلی 82.00 در نزدیکی S1 (82.04) پیدا کرد.

توجه داشته باشید که نیوزلند افت جزئی در شرایط تجاری خود را گزارش کرد که به دلیل ضعف در داده‌های تورم کاهش یافت، بنابراین دلار نیوزلند ممکن است در حفظ صعود خود بدون عقب‌نشینی با مشکل مواجه شود.

در نهایت، افزایش ریسک می‌تواند به NZD/JPY اجازه دهد تا از بالای کانال عبور کند و موانع صعودی بعدی را در R1 (83.05) و R2 (83.38) آزمایش کند.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!