این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

امروز فرصتی مناسب برای فروش وجود دارد؛ چراکه GBP/USD در بالاترین نقطه محدوده رنج خود قرار دارد و یک عقب‌نشینی نزولی در AUD/JPY نیز بسیار محتمل است.

پس قبل از هرچیزی بیایید به این سطوح مقاومتی نگاهی بیاندازیم.

نمودار 4 ساعته GBP/USD:

این جفت در محدوده زمانی 4 ساعته در بالاترین حد خود قرار دارد و به نظر می‌رسد که آماده آزمایش مقاومت در اطراف علامت 1.2425 است و بدین ترتیب ممکن است از آنجا به سمت پایین برگشت کند.

Stochastic در حال حاضر در منطقه‌ای است که بیش از حد خرید شده، به این معنی که خریداران خسته شده‌اند و می‌توانند به فروشندگان اجازه دهند تا بازار را تصاحب کنند.

اکنون قیمت تا رسیدن به محدوده حمایتی در حدود 1.1840 راه بسیار زیادی در پیش دارد، اما ممکن است در نزدیکی منطقه مورد نظر در 1.2200 به موانعی برخورد کند.

همچنین این جفت ممکن است در نقاط عطف پویا در مووینگ اوریج خریدارانی پیدا کند، به خصوص که SMA ها نشان می‌دهند که جهش بالاتر ممکن است.

نمودار 4 ساعته AUD/JPY:

این جفت اخیراً از حمایت خط روند صعودی خود سقوط کرد تا نشان دهد که یک معکوس از روند صعودی در حال انجام است؛ با این حال، قیمت پس از یافتن حمایت در نزدیکی محدوده 86.00 افزایش یافت و در وسط یک اصلاح از لغزش خود قرار دارد.

ابزار اصلاح فیبوناچی نشان می‌دهد که فروشندگان بیشتری ممکن است منتظر ورود به بازار فروش باشند.

در حال حاضر، این جفت در حال آزمایش سطح 50 درصد است؛ در حالی که Stochastic شرایط خرید بیش از حد را منعکس می‌کند.

اگر نوسانگر از اینجا به سمت پایین حرکت کند، AUD/JPY می‌تواند از همین مسیر پیروی کند و مسیر خود را به سمت پایین باز کند. از سوی دیگر، یک اصلاح بالاتر، همچنان می‌تواند به فیب 61.8% برسد که با مقاومت دینامیکی 200 SMA و خط روند سابق منطبق است.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!