این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

GBP/USD پس از نوسان در بالای منطقه مقاومت کلیدی 1.2400، می‌تواند شاهد عقب نشینی مناسبی باشد.

اما آیا این جفت می‌تواند ماه را با اوج‌های جدید به پایان برساند؟

قبل از ادامه، من در تحلیل دیروز به به مقاومت فنی NZD/JPY در میان یک محیط ریسک‌پذیر پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • کاهش اعداد مخارج مصرف کننده به کاهش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده از 2.7 درصد به 2.6 درصد نهایی آن در سه ماهه چهارم 2022 کمک کرد.
 • ادعاهای اولیه بیکاری در ایالات متحده در هفته منتهی به 25 مارس با 7000 افزایش به 198000 افزایش یافت که اولین افزایش آن در سه هفته گذشته است.
 • جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده، در صحبت با انجمن ملی اقتصاد کسب و کار، خواستار مقررات قوی تر بخش غیربانکی یا «بانک سایه» شد که شامل وجوه بازار پول، صندوق‌های تامینی، و دارایی‌های رمزنگاری شده است.
 • شاخص CPI اصلی توکیو – شاخص اصلی تورم ژاپن – در ماه مارس سالانه 3.2 درصد افزایش یافت و دومین ماه متوالی کاهش سرعت از زمان بالاترین نرخ 40 ساله 4.3 درصدی در ژانویه است.
 • نرخ بیکاری ژاپن 0.2 واحد افزایش یافت و به 2.6 درصد رسید – اولین افزایش آن در پنج ماه گذشته – زیرا کارمندان به دنبال شرایط کاری بهتر هستند.
 • کاهش کمبود نیمه هادی‌ها به افزایش تولید صنعتی ژاپن تا 4.5 درصد دیگر در فوریه کمک کرد.
 • خرده فروشی ژاپن از 5.0 درصد به 6.6 درصد در ماه فوریه افزایش یافت. این بیشترین افزایش از ماه می 2021 است.
 • تقاضای جهانی آهسته و هزینه های بالا، PMI تولیدی چین را از 52.6 به 51.9 در ماه مارس کشاند، اما سیاست‌های ساده تر COVID PMI خدمات را به بالاترین سطح 12 ساله خود یعنی 58.2 رساند.
 • مسکن ژاپن پس از افزایش 6.6 درصدی در ژانویه در ماه فوریه 0.3 درصد سالانه افت کرد.
 • اقتصاد بریتانیا در سه ماهه چهارم 0.1 درصد رشد کرد و به لطف افزایش گردشگری و کمک‌های دولت برای هزینه‌های انرژی، از رکود رسمی جلوگیری کرد.
 • کاهش قیمت مسکن در بریتانیا از 1.1 درصد به 3.1 درصد در ماه مارس افزایش یافت که سریع‌ترین کاهش سالانه از جولای 2009 است.
 • خرده فروشی واقعی و فصلی سوئیس پس از افت 2.2 درصدی در ژانویه، 0.3 درصد سالانه در فوریه رشد کرد.
 • خرده‌فروشی آلمان در ماه فوریه 1.3 درصد کاهش یافت و سومین ماه متوالی کاهش را نشان داد که به دلیل تورم بالا و تقاضای مصرف کننده ضعیف است.
 • کاهش قیمت انرژی تورم فرانسه را از 6.3 درصد سالانه در فوریه به 5.6 درصد در ماه مارس کاهش داد.
 • صندوق بین‌المللی پول معتقد است بانک مرکزی ژاپن باید اجازه دهد تا نرخ‌های بهره بلندمدت با انعطاف‌پذیری بیشتری حرکت کنند تا به کاهش فشارها در موسسات مالی ژاپن کمک کند.
 • بریتانیا در شراکت 11 اقتصادی ترانس پاسیفیک پذیرفته شد که می تواند در طول زمان 1.8 میلیارد پوند به تولید ناخالص داخلی اضافه کند.

اخبار پرایس اکشن:

معامله گران سشن آسیایی همتایان وال استریت خود را ردیابی کردند. به این معنا که آنها عمدتاً در کاهش نگرانی‌های بانکی و احتمال اینکه فدرال رزرو در اعلام سیاست بعدی خود به انداز یک ماه پیش جنگ طلب نباشد، قیمت گذاری کردند.

ین که روز را نزدیک به پایین‌ترین سطح دیروز شروع کرد، بیشتر و در سراسر صفحه کاهش یافت تا به پایین‌ترین حد خود در هفته برسد.

افزایش سود پیش از شاخص قیمت اصلی PCE ایالات متحده و پایان سه ماهه اول، در نهایت ین را به نزدیک به قیمت آزاد روزانه خود رساند، اما ورود معامله‌گران اروپایی، پناهگاه امن را به پایین‌ترین حد روزانه خود کشاند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • تخمین فلش CPI منطقه یورو در ساعت 9:00 صبح به وقت گرینویچ.
 • نرخ بیکاری منطقه یورو در ساعت 9:00 صبح به وقت گرینویچ.
 • تولید ناخالص داخلی ماهانه کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • شاخص قیمت اصلی PCE ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • PMI شیکاگو ایالات متحده در ساعت 1:45 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • ایالات متحده در ساعت 14:00 به وقت گرینویچ احساسات مصرف کننده و انتظارات تورمی UoM را بازبینی کرد.
 • لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ سخنرانی خواهد کرد.

جفت ارز تحت نظر امروز: GBP/USD

نمی‌دانم متوجه شده‌اید یا نه، اما GBP/USD دیروز توانست به بالای سطح روانی اصلی 1.2400 برسد!

با این حال، خرس‌ها وارد عمل شدند و اکنون این جفت به منطقه 1.2360 بازگشته است.

همانطور که می‌بینید، قیمت‌های فعلی این جفت با اصلاح فیبوناچی 50 درصدی آخرین صعود عمده، منطقه مقاومتی از اوایل این هفته، و قیمت‌های باز امروز مطابقت دارد.

آیا این به این معنی است که GBP/USD بعد از یک شکست صعودی در حال استراحت است؟

در هر حال جهت روزانه این جفت به گزارش شاخص قیمت اصلی PCE امروز ایالات متحده بستگی دارد.

بازارها می‌بینند که نرخ تورم ترجیحی فدرال رزرو شتاب ماهانه کمتری را نشان می‌دهد، که به فدرال رزرو یک دلیل دیگر برای اعلامیه سیاست بعدی ملایم‌تر می‌دهد.

همچنین این که بریتانیا از یک رکود فنی اجتناب کرد و در یک گروه تجاری 11 اقتصادی پذیرفته شد که می‌تواند طی سال‌ها میلیاردها دلار به اقتصاد بدهد، ضرری هم به پوند انگلیس وارد نمی‌کند.

و همه این‌ها در یک روز اتفاق افتاد!

من به دنبال ریسک پذیری بیشتری هستم که می تواند این جفت را به بالاترین حد هفتگی خود بازگرداند.

اما اگر بازارهای امروزی بر نگرانی‌های اقتصادی جهانی تمرکز کنند، یا اگر داده‌های اصلی شاخص قیمت PCE به نفع افزایش بیشتر نرخ بهره فدرال رزرو باشد، GBP/USD می‌تواند نقاط عطف پایین‌تری مانند 1.2330 را دوباره آزمایش کند.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!