این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

من به دنبال شکست احتمالی در الگوهای این دو نمودار هستم!

پس قبل از هرچیزی بیایید با هم نمودار 4 ساعته EUR/GBP و چارچوب زمانی ساعتی USD/CHF را بررسی کنیم.

نمودار 4 ساعته EUR/GBP:

این جفت اوج‌های پایین‌تری را تشکیل داده و در اطراف علامت 0.8755 حمایت پیدا کرده و از فوریه یک الگوی مثلث نزولی ایجاد کرده است.

به نظر می‌رسد آزمایش پشتیبانی انجام شده باشد، اما شاخص‌های فنی سیگنال‌های متفاوتی می‌دهند.

برای اولین بار، Stochastic در حال حاضر شروع به صعود از منطقه اشباع فروش کرده است تا بازگشتی را در حالات صعودی نشان دهد. به عبارت دیگر، خریداران می‌توانند برای دفاع از زمین وارد عمل شوند و به سمت بالای مثلث برگردند.

از سوی دیگر، SMA 100 همچنان زیر 200 SMA است تا نشان دهد که مسیر کمترین مقاومت، به سمت نزول است. این نشان می‌دهد که احتمال شکستن پایین مثلث بیشتر از نگه داشتن آن است، و باعث فرورفتگی هم‌اندازه با نمودار می‌شود.

در هر صورت، چشمان خود را برای کندل‌های معکوس یا شکست در اطراف ناحیه پشتیبانی نگه دارید تا بسنجید که EUR/GBP به کدام سمت خواهد رفت!

نمودار یک‌ساعته USD/CHF:

نمودار بعدی مثلث دیگری را در نمودار کوتاه مدت USD/CHF نشان می‌دهد!

این جفت در حال حاضر در پایین الگوی تشکیل شده است، و به نظر می‌رسد که ممکن است یک جهش رو به بالا در دستور کارش باشد.

به هر حال، Stochastic در حال حاضر پس از یک شیب کوتاه به منطقه فروش بیش از حد، به سمت بالا کشیده شده است، که اشاره به این دارد که فشار صعودی در حالی که فروشندگان استراحت می‌کنند، باز می‌گردد. حتی اندکی واگرایی صعودی نیز نشان داده می‌شود، زیرا نوسان‌گر پایین‌ترین مقادیر را ایجاد می‌کند.

در حالی که SMA 100 کمتر از SMA 200 است، شکاف بین اندیکاتورها کاهش یافته است تا حرکت کند فروش را منعکس کند.

در این حالت، USD/CHF همچنان می‌تواند به مقاومت مثلثی صعود کند، که اتفاقاً نزدیک نقاط عطف دینامیکی در مووینگ اوریج‌ها است.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!