این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

تصمیم RBA اوایل امروز بر روی استرالیا تاثیر گذاشت!

اما آیا این بدین معناست که فرصت مناسبی برای بهره‌برداری از روند صعودی AUD/JPY پیش آمده است؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • بخش تولید کانادا از 52.4 به 48.6 در ماه مارس به دلیل قیمت‌های بالاتر و تولید کمتر و سفارش‌های جدید کاهش یافت.
 • کاهش سفارشات جدید، PMI تولیدی ISM ایالات متحده را از 47.7 به 46.3 در ماه مارس کشاند. این پنجمین انقباض ماهانه متوالی برای این گزارش و پایین‌ترین میزان آن از ماه می 2020 است.
 • یک نظرسنجی BOC نشان داد که نگرانی‌های مربوط به نرخ بهره و رکود منجر به کاهش فروش و برنامه‌های مخارج سرمایه از سوی کسب‌وکارها شده است.
 • نظرسنجی تجاری سه ماهه NZIER نشان داد که فروش (تقاضا) به عنوان نگرانی اصلی در مورد نیروی کار در سه ماهه اول 2023 باقی مانده است.
 • بانک توسعه آسیایی (ADB) پیشبینی‌های خود را برای رشد چین از 4.3 درصد به 5.0 درصد برای سال 2023 اصلاح کرد و گفت که بازگشایی آن پس از کووید “قوی‌ترین نوع حمایت از رشد در منطقه را در سال جاری ایجاد خواهد کرد.”
 • همانطور که انتظار می‌رفت، RBA نرخ بهره خود را در 3.6 درصد ثابت نگه داشت تا به بانک مرکزی «زمان بیشتری برای ارزیابی وضعیت اقتصاد، در محیطی با عدم اطمینان قابل توجه» بدهد. این اولین توقف از زمان شروع چرخه افزایش نرخ در آوریل 2022 است.
 • مازاد تجاری آلمان در ماه فوریه در حدود 16 میلیارد یورو ثابت ماند، صادرات با رشد 4 درصدی – سریعترین سرعت آن در ده ماه گذشته – و شتاب واردات به بالاترین حد سه ماهه 4.6٪.

اخبار پرایس اکشن:

انتظارات نرخ بهره بالاتر از سوی بانک‌های مرکزی بزرگ مانند بانک مرکزی استرالیا (RBA) و گزارش ضعیف PMI ایالات متحده که بر دلار تاثیر می‌گذارد، به تقویت دلار استرالیا در برابر همتایان اصلی خود کمک کرد.

با این حال، دلار استرالیا در معاملات اولیه معاملات آسیایی کاهش بیشتری داشت و در سشن ایالات متحده و پیش از تصمیم سیاست RBA بیشتر در محدوده خود باقی ماند.

RBA در نهایت افزایش نرخ بهره خود را متوقف کرد، اگرچه بانک مرکزی همچنان آماده است تا در صورت نیاز، نرخ بهره را افزایش دهد.

خواه این یک شایعه خرید، فروش خبر یا قیمت گذاری معامله‌گران با تعصبات کمتر جنگ طلبانه RBA در مقایسه با سایر بانک‌های مرکزی باشد، AUD به زیر محدوده‌های روزانه خود رسید و در راه خنثی کردن بخشی از سودهای روز دوشنبه خود است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • PPI منطقه یورو در ساعت 9:00 صبح به وقت گرینویچ
 • مجوزهای ساختمانی کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • فرصت‌های شغلی US JOLTS در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سفارشات کارخانه ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • تصمیم سیاست RBNZ در ساعت 2:00 بامداد به وقت گرینویچ (5 آوریل)

جفت ارز تحت نظر امروز: AUD/JPY

انتظارات بانک‌های مرکزی تندرو پس از اعلام اوپک به افزایش روند صعودی AUD/JPY در اوایل این هفته کمک کرد.

در واقع، قبل از اینکه فروشندگان وارد عمل شوند، این جفت به 90.15 رسید!

RBA یکی از اولین‌ بانک‌هایی است که در میان همتایان خود چرخه انقباض را متوقف می‌کند، که فعلا باعث می‌شود دیگر شرط‌بندی‌های پربازده جذاب‌تر شوند.

در همین حال، کمی احتیاط و نگرانی در مورد رشد جهانی پس از انتشار گزارش ناامیدکننده PMI توسط ایالات متحده، به ریسک پذیری کلی در بازارها کمکی نکرد.

AUD/JPY اکنون در نزدیکی 89.60 معامله می‌شود، که با اوج‌های مارس و 38.2% اصلاح فیبوناچی امروز مطابقت دارد.

نه تنها این، بلکه قیمت فعلی نیز پس از رد شدن در 1/4 از ATR کامل روزانه، با نقطه محوری استاندارد مطابقت دارد.

آیا به دنبال فرصتی برای جهش در روند صعودی AUD/JPY هستیم؟

ادامه ریسک‌پذیری می‌تواند AUD/JPY را به بالاترین سطح هفتگی خود بازگرداند.

اما اگر نگرانی‌های رشد جهانی و تفاوت‌های نرخ بهره نقش مهم‌تری در کاتالیزورهای AUD ایفا کنند، AUD/JPY می‌تواند نقاط عطف پایین‌تری مانند 89.30 یا 89.00 را دوباره بررسی کند.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!