این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اعداد بازار کار کانادا منتشر شده است، بنابراین می‌دانیم که باید حداقل یک جفت CAD را بررسی کنیم!

آیا شما هم منطقه حمایت کوتاه مدت USD/CAD را دیده‌اید؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • در نشانه دیگری از کند شدن اقتصاد، گزارش ADP نشان داد که استخدام بخش خصوصی در ماه مارس کاهش یافته است. حقوق و دستمزدها در مقابل افزایش 261 هزار نفری فوریه و 210 هزار مورد انتظار تنها 145 هزار افزایش یافت.
 • کسری تجاری کالا و خدمات ایالات متحده از 68.7 میلیارد دلار به 70.5 میلیارد دلار در ماه فوریه افزایش یافت که بیشترین میزان در 4 ماه گذشته است، زیرا صادرات (2.7- درصد) نسبت به واردات (-1.5 درصد) کاهش یافته است.
 • نظرسنجی ISM نشان داد که بخش خدمات ایالات متحده در ماه مارس بیش از حد انتظار کاهش یافت و به 51.2 در مقابل 55.1 در فوریه و 54.3 چاپ تخمینی کاهش یافت. معیاری از قیمت‌های پرداخت شده توسط ارائه دهندگان خدمات نیز به پایین‌ترین حد خود در سه سال گذشته رسید که برای مبارزه فدرال رزرو با تورم خوب است.
 • مازاد تجاری کانادا از 1.20 میلیارد دلار کانادا در ژانویه به 422 میلیون دلار کانادا در فوریه کاهش یافت زیرا هم صادرات (-2.4٪) و هم واردات (-1.3٪) کاهش یافت. مازاد ماه ژانویه نیز نسبت به خوانش اولیه 1.92 میلیارد دلار کانادا بازنگری شد.
 • رئیس فدرال رزرو، لورتا مستر، می‌گوید که نرخ‌ها همچنان باید «تا حدودی» بالاتر بروند تا تورم را به 2 درصد بکشند، در حالی که نرخ وجوه فدرال رزرو به بالای 5 درصد می‌رود و نرخ واقعی صندوق‌های فدرال رزرو «برای مدتی در محدوده مثبت باقی می‌ماند».
 • تقاضای قوی صادرات و پالایش، ذخایر نفت خام ایالات متحده را 3.7 میلیون بشکه در مقابل کاهش 2.3 میلیون بشکه‌ای پیشبینی شده در هفته منتهی به 31 مارس کاهش داد.
 • بررسی سه ماهه RBA افزایش خطرات ثبات جهانی و نرخ بهره بالا را که بر بودجه خانوارها فشار می‌آورد، تشخیص داد.
 • مازاد تجاری استرالیا از 11.27 میلیارد دلار استرالیا به 13.87 میلیارد دلار استرالیا در ماه فوریه افزایش یافت زیرا واردات (9.1-٪) سریعتر از صادرات (-2.9٪) کاهش یافت.
 • جهش در سفارشات جدید و ایجاد شغل، PMI خدمات Caixin چین را از 55.0 به بالاترین سطح 2.5 سال گذشته 57.8 در ماه مارس رساند.
 • تولید صنعتی آلمان بیش از حد انتظار افزایش یافت و در ماه فوریه 2.0 درصد افزایش یافت، در حالی که تحلیلگران تنها شاهد افزایش 0.1 درصدی بودند.
 • نرخ بیکاری سوئیس در ماه مارس از 2.1 درصد به 2.0 درصد کاهش یافت که پایین‌ترین میزان از نوامبر است.

اخبار پرایس اکشن:

پوند انگلیس روز خود را نزدیک به محدوده معاملاتی خود در ایالات متحده آغاز کرد، اما ورود معامله گران آسیایی باعث شد که پوند در برابر پناهگاه‌های امنی مانند USD، JPY و CHF اندکی کاهش یابد.

اگرچه GPB در برابر سایر ارزهای “ریسکی” به رشد خود ادامه داد، احتمالاً به این دلیل که بانک انگلستان (BOE) در حالی که بانک‌های مرکزی مانند RBA به توقف برنامه‌های انقباضی خود فکر می‌کنند، جنگ‌طلب است.

تقاضا برای پوند در ابتدای معاملات اروپا علیرغم کمبود کاتالیزورهای مستقیم افزایش یافت. تمرکز احتمالاً بر روی انتشارات سطح بالا و پایین ایالات متحده خواهد بود که می‌تواند خطرات رکود در ایالات متحده (و بقیه جهان) را برجسته کند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • PMI ساخت و ساز بریتانیا در ساعت 8:30 صبح به وقت گرینویچ
 • مشاغل چالش برانگیز در ساعت 7:30 صبح به وقت گرینویچ
 • درخواست‌های اولیه بیکاری در ایالات متحده در ساعت 8:30 صبح به وقت گرینویچ
 • داده‌های بازار کار کانادا در ساعت 8:30 صبح به وقت گرینویچ
 • IVEY PMI کانادا در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • هزینه خانوار ژاپن و میانگین درآمد نقدی در ساعت 11:30 شب به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: USD/CAD

گزارش برنامه‌ریزی شده از بازار کار کانادا باعث شد که نگاه دقیق تری به USD/CAD بیندازم!

این جفت روز را با افزایش شدید آغاز کرد تا اینکه خرس‌های USD درست زیر سطح 1.3490 نزدیک به R1 از استاندارد Pivot Points امروزی ظاهر شدند.

USD/CAD اکنون به 1.3460 بازگشته است، که تقریباً در سطح نقطه محوری و انتهای کانال صعودی است که در تمام هفته وجود داشته است.

مراقب اعداد استخدامی کانادا باشید. داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار به بانک کانادا (BOC) اطمینان بیشتری می‌دهد تا از فشار پای خود بر روی پدال کم کنند.

در طرف دیگر، ایالات متحده در حال چاپ داده‌های اولیه مطالبات بیکاری خود است.

اگر گزارش هفتگی از تصویر ضعیف بازار کار که سایر شاخص‌های پیشرو ترسیم کرده بودند حمایت کند، نگرانی‌های رشد جهانی می‌تواند روند صعودی USD/CAD را به بالاترین حد هفتگی افزایش دهد.

 
 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!