این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اگر به دنبال روند هستید، به جای درستی آمده‌اید!

به نظر می‌رسد GBP/USD برای جهش از کانال حمایتی صعودی آماده است، در حالی که شاخص دلار آمریکا از ناحیه مقاومت به سمت پایین نوسان می‌کند.

نمودار یک‌ساعته شاخص دلار آمریکا (DXY):

شاخص دلار آمریکا (DXY) به تازگی از ناحیه 102.75 رد شده است که با مقاومت کانال صعودی در بازه زمانی 1 ساعته مطابقت دارد.

ریجکت در مقاومت، دری را برای آزمایش مجدد حمایت کانال در نزدیکی ناحیه 102.15 باز می‌کند.

همانطور که می‌بینید، پشتیبانی کانال با SMA 100 و 200 SMA در نمودار فاصله زیادی ندارد. در واقع، به نظر می‌رسد که 100 SMA آماده یک کراس اوور صعودی با 200 SMA است!

DXY هنوز به پشتیبانی خط روند خود نرسیده است، بنابراین اگر روی یک روند صعودی پایدار برای دلار شرط بندی می‌کنید، هنوز زمان دارید تا برنامه‌های معاملاتی خود را تنظیم کنید.

البته، می‌توانید از نزول فعلی نیز استفاده کنید و بر روی حرکت DXY به سمت پایین‌تر معامله کنید تا زمانی که شاهد فشار خرید پایدارتر در نزدیکی نقاط عطف پایین‌تر باشیم.

نمودار 4 ساعته GBP/USD:

GBP/USD به تازگی از سطح روانشناختی 1.2350 که مطابق با 100 SMA نمودار 4 ساعته و پشتیبانی کانال صعودی که از اواخر مارس شکسته نشده است، جهش کرد.

اما این جفت تا کجا می‌تواند رشد کند؟

یک معامله خرید در سطوح فعلی همچنان نسبت پاداش به ریسک خوبی را به همراه خواهد داشت، به خصوص اگر استاپ‌های خود را زیر کانال قرار دهید و بالاترین قیمت‌های قبلی GBP/USD و یا حتی بالاترین ماهانه جدیدی را هدف قرار دهید.

هنوز متقاعد نشده‌اید که GBP/USD می‌تواند روند صعودی خود را حفظ کند؟

در این صورت می‌توانید سفارش‌هایی را در زیر پشتیبانی کانال ثبت کنید تا در صورت شکست احتمالی و روند کاهشی، از آن بهره ببرید.

فقط مطمئن شوید که از استاپ‌های مناسب استفاده می‌کنید تا گرفتار یک شکست جعلی نشوید!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!