این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

گزارش‌های سطح بالای بریتانیا در این هفته فرصتی فرصتی مناسب برای نگاهی دقیق‌تر به روند صعودی GBP/USD بنظر می‌رسد.

همانطور که احتمالا می‌دانید، این جفت از پایین‌ترین سطح 1.1800 خود در اوایل ماه مارس فاصله زیادی گرفته است؛ در واقع، GBP/USD از چیزی حدود یک ماه پیش معامله در یک کانال صعودی قابل مشاهده را آغاز کرده است.

نمودار یک‌ساعته GBP/USD:

این هفته GBP/USD در اطراف منطقه 1.2400 معامله شد که با مناطق مقاومت کلیدی در اواخر دسامبر و اواخر ژانویه مطابقت دارد.

از آن گذشته، این ناحیه پایین کانال در بازه زمانی 1 ساعته را نیز نشان می‌دهد.

اما آیا این به معنی ادامه روند صعودی است؟

تحلیل تکنیکال در حال حاضر به نفع گاوها است زیرا Stochastic در منطقه اشباع فروش قرار دارد، در حالی که یک واگرایی صعودی در برابر قیمت‌های GBP/USD ایجاد می‌کند.

تمرکز روی ریسک‌پذیری و چرخش فدرال‌رزرو نیز می‌تواند GBP/USD را به اندازه‌ای افزایش دهد که از 1.2400 تا سطح روانی 1.2500 یا حتی به اوج‌های آوریل یعنی 1.2545 برسد.

اما تمامی این‌ها می‌تواند به تورم بریتانیا و گزارش‌های بازار کار که در این هفته برنامه‌ریزی شده‌اند نیز بستگی داشته باشد.

انتظار می‌رود قیمت‌های مصرف‌کننده از شتاب دو رقمی خود بکاهد، در حالی که داده‌های رسمی دستمزد ممکن است نشان دهد که تورم دستمزد به اوج خود رسیده است.

سیاست ملایم تر از BOE باعث می‌شود معامله‌گران GBP/USD از دلار در شرایط معاملاتی ریسک‌گریز حمایت خوبی کنند. سپس، معامله‌گران می‌توانند از گزارش‌های مثبت بریتانیا آسوده خاطر شده و روند صعودی 1 ساعته GBP/USD را افزایش دهند.

یک معامله خرید در اولین نشانه‌های جهش، نسبت ریسک خوبی را با 1.2500 به عنوان اهداف سود اولیه و 1.2600 و 1.2650 نقاط عطف قبلی به عنوان اهداف بلندمدت به همراه خواهد داشت.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!