این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اوایل امروز بود که دلار استرالیا به لطف RBA و داده‌های چینی کمی تقویت شد.

اما آیا AUD/CAD زمانی که کانادا گزارش‌های CPI خود را چاپ می‌کند، می‌تواند دستاوردهای خود را حفظ کند؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • صورتجلسات RBA نشان داد که سیاستگذاران در تصمیم آوریل قبل از موافقت با توقف، نرخ‌های افزایش را در نظر گرفتند و با استناد به نیاز به ارزیابی مجدد افزایش نرخ تورم، مشاغل و چشم‌انداز هزینه‌ها اشاره کردند.
  • اقتصاد چین در سه ماهه دوم در مقایسه با رشد تخمینی 4.0 درصد و رشد قبلی 2.9 درصد رشد 4.5 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته که با کاهش محدودیت‌های COVID-19 تقویت شده است.
  • سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت چین در ماه مارس 5.1 درصد نسبت به سال قبل در مقایسه با افزایش 5.7 درصدی تخمینی و رشد قبلی 5.5 درصد افزایش یافت.
  • تعداد مدعیان بریتانیا در ماه مارس 28.2 هزار نفر در مقابل کاهش 2.5 هزار نفری پیشبینی شده بیکاری افزایش یافت و نرخ بیکاری را از 3.7 درصد به 3.8 درصد رساند.
  • شاخص متوسط درآمد بریتانیا در دوره سه ماهه منتهی به فوریه از 5.7 درصد به 5.9 درصد افزایش یافت و این امر بر تورم کلی فشار صعودی وارد کرد.
  • شاخص احساسات اقتصادی ZEW آلمان در ماه مارس از 13.0 به 4.1 کاهش یافت در حالی که مشکلات بخش بانکی چشم انداز اعتبار را کاهش داد در مقابل بهبود تخمینی به 15.5 رسید.
  • شاخص احساسات اقتصادی منطقه یورو ZEW از 10.0 به 6.4 در ماه مارس کاهش یافت تا نشان دهنده خوش بینی ضعیف‌تر باشد.

اخبار پرایس اکشن:

بهبود ریسک پذیری دلار را وادار کرد تا این ارز در جلسه قبلی ایالات متحده بخشی از بردهای خود را به رقبای خود در بازار فارکس بازگرداند.

استرالیا موفق شد از این افزایش تقاضا برای دارایی‌های با بازدهی بهتر بهره ببرد، زیرا این ارز قبل از آن توانسته بود به لطف RBA  داده‌های تولید ناخالص داخلی چین، رشد نسبتا خوبی را تجربه کند.

از آن گذشته، مقامات RBA در واقع قبل از تصمیم به توقف موقت برای ارزیابی مجدد تاثیر تلاش‌های اخیر خود برای افزایش نرخ بهره، در ماه آوریل افزایش دیگری را در نظر گرفتند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • CPI کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • مزایده تجارت لبنیات GDT نیوزیلند در راه است.
  • سخنرانی ماکلم فرماندار BOC در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: AUD/CAD

این جفت استرالیایی از دیروز رشد خوبی داشته و از حمایت روانی جزئی 0.8950 به محدوده 0.9000 رسیده است.

اکنون این مقاومت روانی عمده با R2 از نقاط محوری استاندارد مطابقت دارد، به این معنی که ممکن است علاقه فروش قابل توجهی در اینجا وجود داشته باشد.

در این صورت، AUD/CAD می‌تواند به S1 (.8950) برگردد که مصادف با پایین‌ترین سطح روز قبل یا حداقل تا ناحیه مورد نظر در نقطه محوری است.

از سوی دیگر، حرکت صعودی پایدار می‌تواند جفت را تا R3 (0.9030) یا حتی R4 در محدوده خفیف روانشناختی 0.9050 و بالاترین قیمت هفته قبل برساند.

فراموش نکنید که میانگین نوسانات این جفت 73.1 پیپ در روز است؛ پس حتما آن را هنگام تنظیم ورودی و خروجی در نظر بگیرید!

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!