این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

NZD/JPY در حالت تثبیت در یک الگوی مثلث صعودی قرار دارد.

اما آیا به زودی شاهد جهش یا شکست دیگری خواهیم بود؟

قبل از هر اقدامی بهتر است به این سطوح نگاه کنیم.

نمودار یک‌ساعته NZD/JPY:

این جفت در حال حاضر در حال آزمایش پایین الگوی مثلث خود است و هنوز تصمیم نگرفته که به کدام سمت برود.

به نظر می‌رسد اندیکاتورهای فنی به یک جهش اشاره می‌کنند، که ممکن است قیمت را به مقاومت زیر 84.00 برگرداند.

100 SMA بالاتر از 200 SMA است تا فشار بالا را منعکس کند، و مووینگ اوریج کوتاه مدت نیز به عنوان پشتیبانی پویا در پایین مثلث باقی می‌ماند.

Stochastic در حال حرکت به سمت بالا است، بنابراین NZD/JPY می‌تواند در حالی که حرکت صعودی وجود دارد، از همین روند پیروی کند؛ چراکه نوسانگر قبل از منعکس کردن خستگی در بین خریداران، فضا برای بالا رفتن دارد.

با این حال، شایان ذکر است که این جفت اخیراً اوج پایین‌تری داشته و چندین تلاش برای شکستن به زیر سطح حمایت انجام داده است.

اگر در نهایت فروشندگان دست بالا را به دست آورند و این جفت به زیر ناحیه 83.25 سقوط کند، ممکن است شاهد فروش حداقلی با ارتفاع مشابه با الگوی نمودار باشیم؛ یعنی تقریبا 200 پیپ!

فراموش نکنید که نیوزلند گزارش سه ماهه CPI خود را به زودی منتشر می‌کند، و این رقم می‌تواند تعیین کند که آیا RBNZ می‌تواند به انقباض ادامه دهد یا خیر.

تحلیلگران پیشبینی می‌کنند که نرخ سه ماهه از 0.4٪ به 0.6٪ افزایش یابد، اما این ممکن است برای جلوگیری از کاهش نرخ سالانه به 7.0٪ کافی نباشد.

نتایج ضعیف‌تر از حد انتظار می‌تواند امیدها برای یک افزایش بزرگ دیگر نرخ RBNZ را از بین ببرد، که ممکن است کاهش دیگری را برای دلار نیوزلند به همراه داشته باشد، اما داده‌های قدرتمند می‌تواند باعث افزایش ارزش این ارز شود.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!