این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

دلار نیوزلند پس از اینکه نیوزلند گزارش کاهش CPI را در اوایل امروز منتشر کرد، وضعیت ضعیفی دارد.

اما آیا سخنرانی‌های FOMC می‌تواند NZD/USD را پایین‌تر بکشاند؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • فدرال رزرو اشاره کرد که فعالیت‌های اقتصادی کلی در هفته‌های گذشته تغییر چندانی نداشته است، زیرا تنها سه منطقه از نه منطقه رشد متوسطی را گزارش کرده‌اند و هزینه‌های مصرف کننده عمدتاً ثابت بوده است.
 • EIA کاهش شدید 4.8 میلیون بشکه در ذخایر نفت خام را در مقابل کاهش پیشبینی شده 0.4 میلیون بشکه و افزایش قبلی 0.6 میلیون بشکه گزارش کرد.
 • CPI سه ماهه دوم نیوزلند از 1.4% به 1.2% در مقابل افزایش پیشبینی شده به 1.5% کاهش یافت.
 • ویلیامز، مسئول فدرال رزرو: تورم هنوز خیلی بالاست، بنابراین فدرال رزرو باید برای کاهش قیمت‌ها اقدام کند و احتمالاً دو سال طول می‌کشد تا به هدف 2 درصد برسیم.
 • PBoC نرخ وام اولیه یک ساله را بدون تغییر در 3.65 درصد و نرخ 5 ساله را در 4.30 درصد برای هشتمین ماه متوالی نگه داشت.

اخبار پرایس اکشن:

دلار آمریکا در جلسه روز گذشته اروپا از سقوط خود عقب نشینی کرد تا در برابر برخی از رقبای خود، به ویژه دلار کانادا و نیوزلند بالاتر قرار گیرد.

CPI سه ماهه ضعیف تر از حد انتظار NZ مقصر اصلی کاهش ارز این کشور بود، زیرا رکود قیمت انرژی بر تورم و کاهش امیدهای RBNZ تأثیر گذاشت.

در همین حال، پوند موفق شد بیشتر سودهای خود را حفظ کند و به دنبال انتشار شاخص CPI خوش‌بینانه بریتانیا در برابر دلار نوسان کرد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • درخواست‌های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شاخص فیلی فدرال آمریکا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • فروش خانه‌های موجود در ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سخنرانی ماکلم فرماندار BOC در ساعت 3:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سخنرانی والر عضو FOMC در ساعت 4:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سخنرانی بومن عضو FOMC در ساعت 7:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • PMI تولید و خدمات فلاش استرالیا در ساعت 11:00 به وقت گرینویچ
 • سخنرانی هارکر عضو FOMC در ساعت 11:45 شب به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: NZD/USD

داده‌های تورم ضعیف نیوزلند در اوایل روز به شدت بر ارز این کشور تأثیر گذاشت و باعث شد NZD/USD به زیر محدوده رنج کوتاه مدت خود برسد.

سپس قیمت برای آزمایش مجدد پشتیبانی قبلی که S1 (0.6170) از Pivot Points استاندارد است، بالا کشیده است.

اگر این ناحیه به عنوان مقاومت حفظ شود، NZD/USD می‌تواند به پایین‌ترین سطح در نزدیکی S2 (0.6150) برگردد و یا حتی به کاهش خود تا S3 (0.6120) ادامه دهد.

کاتالیزورهای آتی برای دلار شامل سخنرانی سه عضو FOMC (والر، بومن و هارکر) می‌شود که تاییدی دیگر بر این است که فدرال رزرو می‌تواند به انقباض خود ادامه دهد، بنابراین ممکن است باعث صعود دلار شود.

در طرف مقابل، حرکت به عقب در محدوده قبلی ممکن است به این معنی باشد که حرکت صعودی کافی وجود دارد. این ممکن است NZD/USD را تا مقاومت نزدیک R1 (0.6230) یا حداقل تا ناحیه مورد نظر در نقطه محوری یا دسته 0.6200 برساند.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!