این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

آیا صعود نزدک در حال اتمام است؟ یا صرفاً به دنبال اصلاح سریع است؟

همانطور که از نمودار 4 ساعته زیر قابل مشاهده است، شاخص ارزش سهام در منطقه 13250 دلاری دچار مشکل است.

این ناحیه دقیقاً در بالای شکل گیری گوه در حال افزایش است، بنابراین گاوها ممکن است آنجا را برای سود خود رزرو کرده باشند. در این صورت، ممکن است شاهد عقب نشینی به سطوح پشتیبانی نزدیک باشیم.

نمودار 4 ساعته نزدک (NAS100):

ابزار اصلاح فیبوناچی نشان می‌دهد که خریداران بیشتری ممکن است به دنبال پیوستن به این رالی باشند.

در میان این سطوح، فیب 38.2% نقطه ورود خرید خوبی به نظر می‌رسد زیرا دقیقاً در اطراف منطقه مورد علاقه یا منطقه مقاومت قبلی و همچنین پشتیبانی پویا 200 SMA قرار دارد.

100 SMA که سریع‌تر حرکت می‌کند بالاتر از SMA 200 است تا تأیید کند که سطوح پشتیبانی بیشتر از آنکه احتمال داشته باشند بشکنند، باقی می‌مانند.

با این حال، یک عقب‌نشینی عمیق‌تر می‌تواند به سطح اصلاحی فیبوناچی 50% در 12450 دلار یا فیب 61.8% نزدیک‌تر به پشتیبانی گوه برسد.

در حال حاضر، ناحیه دوم ممکن است خط نشانه‌ای برای یک عقب نشینی صعودی باشد، بنابراین شکستن به زیر 12250 دلار می‌تواند نشان دهنده این باشد که فروش در حال انجام است.

توجه داشته باشید که Stochastic به سمت بالا حرکت می‌کند و به نظر می‌رسد آماده حرکت به سمت بالا است، بنابراین با افزایش حرکت صعودی، شاخص ممکن است از همین روند پیروی کند.

درصورتی‌که شاهد افزایش دیگری در ریسک‌پذیری باشیم، نزدک ممکن است حتی از مقاومت گوه‌ای بالاتر برود و به یک رالی هم‌اندازه با الگوی نمودار برود.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!