این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

داده‌های تورمی بالا از استرالیا و ایالات متحده می‌تواند باعث جهش AUD/USD در این هفته شود!

همانطور که در نمودار ساعتی این جفت ارز قابل مشاهده است، AUD/USD در وسط محدوده خود یک مثلث نزولی تشکیل می‌دهد.

نمودار یک‌ساعته AUD/USD:

AUD/USD در منطقه مورد علاقه میانه محدوده رنج کوتاه مدت خود نوسان می‌کند.

این محدوده به طور اتفاقی در راستای علامت روانی 0.6700 و پایین یک الگوی مثلث نزولی است.

یک جهش از ناحیه پشتیبانی می‌تواند این جفت را به بالای مثلث و کمی پایین تر از دسته 0.6750 برگرداند، در حالی که شکستن آن می‌تواند باعث سقوط به پایین محدوده رنج و در حدود 0.6735 شود.

Stochastic به یک حرکت احتمالی صعودی اشاره می‌کند. از سوی دیگر، مووینگ اوریج‌ها سرنخ‌های خوبی در این شرایط بازار ارائه نمی‌دهند.

کاتالیزورهای رده بالای این هفته از استرالیا و ایالات متحده می‌توانند سرنخ‌های بهتری در مورد مسیر آینده AUD/USD ارائه دهند.

برای اولین بار، ما CPI سه ماهه استرالیا را داریم که ممکن است کاهشی در فشار قیمت برای سه ماهه اول را نشان دهد. پس از آن، اقتصاد ایالات متحده نیز ممکن است فعالیت اقتصادی ضعیف‌تری را برای همان دوره گزارش کند.

به خاطر داشته باشید که تعداد انگشت شماری از گزارش‌های هفته گذشته ترس از رکود در ایالات متحده را احیا کردند، بنابراین بازیگران بازار ممکن است نسبت به داده‌های رشد ضعیف حساس باشند.

در اواخر هفته، ایالات متحده قرار است شاخص اصلی قیمت PCE را چاپ کند، که معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو است. تحلیلگران افزایش 0.3 درصدی دیگری را پیشبینی می‌کنند، اگرچه برخی از سیاست‌گذاران فدرال رزرو به داده‌های کمتر تورم چشم دوخته‌اند.

با در نظر گرفتن تمامی اینها، AUD/USD ممکن است بتواند یک رالی صعودی تا بالای مثلث کوچک و روی مقاومت نزدیک به علامت روانی اصلی 0.6800 را تجربه کند.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!