این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

قیمت نفت خام WTI در حالت اصلاح است و به نظر می رسد USOIL تا رسیدن به قیمت‌های ماه مارس و نزدیک به 75 دلار در هر بشکه جا دارد.

از طرف دیگر، AUD/NZD همین هفته یک سطح حمایت کلیدی را شکست!

پس بیایید بدون معطلی بیشتر نمودارهای این دو را بررسی کنیم.

نمودار 4 ساعته نفت خام WTI:

این منطقه پشتیبانی بالقوه با سطح اصلاحی فیبوناچی 50 درصد و مقاومت خط روند سابق مطابقت دارد.

اگر گاوها مشتاق حمله شوند، نفت خام ممکن است از فیب 38.2 درصدی که به نقطه عطف دینامیکی 200 SMA نزدیک‌تر است، جهش کند.

یک اصلاح بزرگتر می‌تواند به فیب 61.8 درصد در 71.80 دلار در هر بشکه برسد.

SMA 100 هنوز با خیال راحت بالاتر از 200 SMA است تا تأیید کند که حرکت صعودی وجود دارد. در این صورت، قیمت کالا ممکن است به زودی به نوسان بالای 83.66 دلار در هر بشکه و فراتر از آن بازگردد.

Stochastic نیز در حال حرکت به سمت بالا است، بنابراین قیمت می‌تواند در حالی که حرکت صعودی در جریان است، همین روند را دنبال کند. با این حال، من به دنبال شرایط بیش از حد خرید هستم!

جدای از گزارش‌های موجودی توسط API و EIA که در این هفته تنظیم شده‌اند، نفت خام ممکن است از عرضه‌های سطح بالای ایالات متحده، از جمله تولید ناخالص داخلی پیشرفته و شاخص قیمت اصلی PCE نیز تاثیر بگیرد.

به هر حال، اینها احتمالاً تصویر واضح‌تری از شرایط تقاضا و همچنین چشم انداز هزینه‌های استقراض ارائه می‌دهند. فعالیت اقتصادی قوی‌تر همراه با احتمال افزایش کمتر نرخ بهره فدرال رزرو می‌تواند به معنای صعود بیشتر برای کالاهای سوخت و انرژی باشد.

فراموش نکنید که داده‌های خوش‌بینانه از چین نیز اشتهای ریسک را در این هفته افزایش داده است، که آن هم به چشم‌اندازهای صعودی برای نفت خام ترجمه می‌شود.

نمودار یک‌‌ساعته AUD/NZD:

دلار نیوزیلند یکی از ضعیف‌ترین ارزها در هفته گذشته بود، چراکه گزارش CPI ضعیف‌تر از حد انتظار، گمانه‌زنی‌ها را در مورد RBNZ نسبت به پایان دادن به چرخه افزایش نرخ را تقویت کرد.

AUD که از ریسک گریزی نیز بهره می‌برد، توانست در مقابل NZD رشد کند. در واقع، AUD/NZD بیشتر هفته را بالاتر از خط روند حمایت معامله شد.

اما همه اینها در هفته گذشته بود.

AUD/NZD نه تنها از آن زمان پشتیبانی خط روند خود را شکست، بلکه در حال حاضر زیر SMA 100 و 200 SMA نمودار 1 ساعته معامله می‌شود.

آیا یک شکست منفی در حال ساخت است؟

ممکن است معامله‌گران با تورم کمتری از استرالیا قیمت گذاری کنند، چراکه بازارها انتظار دارند که این گزارش کاهش بیشتری را در قیمت‌های مصرف کننده سه ماهه و سالانه در سه ماهه اول منعکس کند.

اگر شاهد کاهش CPI باشیم، دلایل کمتری برای بانک مرکزی استرالیا (RBA) برای بازگشت به افزایش نرخ وجود خواهد داشت.

در صورت کاهش CPI، می‌توانید AUD/NZD را تا سطح روانی 1.0800 یا نقطه عطف 1.0790بفروشید.

اگر هم فکر می‌کنید که شکست AUD/NZD حتمی است، اما AUD قبل از رسیدن به پایین‌ترین سطح هفتگی، مقداری خرید بیشتر را شاهد خواهد بود، می‌توانید فروش را در عقب‌نشینی‌های پس از شکست در نظر بگیرید.

من به سطوح 1.0870 Pivot Point و 100 SMA چشم دوخته‌ام، زیرا نیز نزدیک به پشتیبانی خط روند شکسته است، اما فروش‌ در سطح روان‌شناختی جزئی 1.0850 را نیز از دست نمی‌دهم.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!