این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

هم ایالات متحده و هم استرالیا در حال چاپ گزارش‌های اقتصادی در سشن‌های بعدی هستند، بنابراین این جفت ارز از جذابیت خاصی برخوردار است!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • شاخص CPI اصلی BOJ از 2.7% به 2.9% سالانه در ماه مارس افزایش یافت.
 • تورم خدمات تجاری ژاپن 1.8 درصد در سال مالی 2022 (از 1.2 درصد در سال 2021) افزایش یافت که سریع‌ترین افزایش از سال مالی 2014 تاکنون است.
 • اوئدا، فرماندار BOJ اظهار داشت که “در حال حاضر حفظ تسهیلات پولی مناسب است” اما همچنین گفت که BOJ آماده است تا “در صورتی که رشد دستمزد و تورم سریعتر از حد انتظار شتاب بگیرد” نرخ بهره را افزایش دهد.
 • مازاد تجاری سوئیس از 3.31 میلیارد فرانک به 4.53 میلیارد فرانک در ماه مارس افزایش یافت زیرا صادرات 19.9 درصد رشد کرد در حالی که واردات 15.9 درصد افزایش یافت.
 • استقراض خالص بخش دولتی بریتانیا در ماه مارس به 21.5 میلیارد رسید – دومین وام بزرگ مارس در تاریخ – در حالی که دولت به طرح‌های حمایت از انرژی خود ادامه می‌دهد.

اخبار پرایس اکشن:

معامله‌گران سشن آسیایی تلاش کردند تا افزایش‌های مشاهده شده در سشن ایالات متحده را ادامه دهند، اما با توجه به اینکه داده‌های سطح بالایی در دسترس نبود، بازارها فرصت داشتند تا ننفسی بکشند.

AUD، به ویژه، با ضربه‌های بیشتری روبرو شد، زیرا بانک‌های چین تحت فشار قرار گرفتند تا نرخ سپرده خود را کاهش دهند.

همچنین این که انتظار می‌رود CPI استرالیا برنامه‌ریزی شده در معاملات جلسه آینده آسیایی شتاب کمتری در سه ماهه اول داشته باشد که از برنامه‌های RBA برای توقف افزایش نرخ خود حمایت می‌کند.

AUD به پایین‌ترین حد خود در سشن ایالات متحده رسید و در ابتدای معاملات لندن با کمترین عقب‌نشینی به پایین‌ترین حد خود در هفته رسید.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • انتظارات سفارش صنعتی CBI بریتانیا در ساعت 10:00 صبح به وقت گرینویچ
 • شاخص قیمت مسکن در ایالات متحده در ساعت 1:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • فروش خانه جدید در ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شاخص تولید ریچموند ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • تراز تجاری نیوزلند در ساعت 10:45 شب به وقت گرینویچ
 • CPI سه ماهه AU در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (26 آوریل)
 • هزینه کارت اعتباری NZ در ساعت 3:00 صبح به وقت گرینویچ (26 آوریل)

جفت ارز تحت نظر: AUD/USD

به نظر می‌رسد AUD/USD که چند ساعت قبل به پایین‌ترین حد خود در هفته گذشته رسید، پس از مشاهده خریداران در سطوح S2 استاندارد Pivot Points (0.6650) اندکی جهش داشته باشد.

اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده، فروش خانه‌های جدید و گزارش‌های شاخص تولید ریچموند و همچنین گزارش مورد انتظار CPI استرالیا باید نوسانات قیمت درون هفته‌ای AUD/USD را جالب کند.

همانطور که هفته گذشته دیدیم، گزارش‌های ناامیدکننده ایالات متحده ریسک گریزی را به همراه داشت که به AUD بیش از USD آسیب زد. حال انتظارات کاهش قیمت مصرف کننده در استرالیا را نیز به آن اضافه کنید و می‌بینید که به احتمال زیاد شاهد فروش AUD/USD خواهیم بود.

من به منطقه بین Pivot Point امروزی و خط S1 (.6670) نگاه می‌کنم که همانطور که می‌بینید، در روزهای جمعه و دوشنبه به عنوان منطقه پشتیبانی عمل می‌کرد.

رد شدن و سپس حرکت نزولی در این سطح می‌تواند در صورتی که AUD/USD یک روند نزولی پایدار درون هفته‌ای را آغاز کند، نقطه ورود خوبی را ایجاد کند.

اما اگر گزارش‌های ایالات متحده و استرالیا برای ریسک‌پذیری مثبت باشد، می‌توانیم خرید در سطوح فعلی را نیز در نظر بگیریم و بالاترین سطح امروز را هدف بگیریم.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!