این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

جریان‌های ریسک گریزی و CPI ضعیف استرالیا جفت‌های استرالیایی را تحت فشار قرار داده است.

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • با توجه به اینکه بانک فرست ریپابلیک فروش 100 میلیارد دلار دارایی را در میان سپرده‌های 72 میلیارد دلاری در سه ماهه اول بررسی می‌کند، بخش بانکی با مشکل مواجه می‌شود.
  • شاخص تولید ریچموند ایالات متحده از 5- به 10- در مقابل تخمین 8- کاهش یافت، زیرا محموله‌ها در حالی که قیمت‌ها در آوریل افزایش یافت، کاهش یافتند.
  • با کاهش مؤلفه انتظارات اقتصادی، شاخص اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده به جای بهبود به 104.1 از 104.0 به 101.3 سقوط کرد.
  • شاخص تورم سه ماهه اول استرالیا از 1.9 درصد در سه ماهه به 1.4 درصد کاهش یافت و تورم سالانه را از 6.8 درصد به 6.3 درصد در مقابل 6.5 درصد پیشبینی شده کاهش داد.
  • هزینه کارت اعتباری نیوزلند از 25.5 درصد نسبت به سال گذشته به 20.3 درصد در ماه مارس کاهش یافت.
  • شاخص وضعیت مصرف کننده GfK آلمان از 29.3- به 25.7- در مقابل پیشبینی -28.0 بهبود یافت، زیرا انتظارات درآمدی به طور قابل توجهی در آوریل بهبود یافت.

اخبار پرایس اکشن:

دلار پر بازده استرالیا در حالت فروش به همراه سایر دارایی‌های ریسک قرار داشت، زیرا مشکلات بخش بانکی در طول جلسه نیویورک به کانون توجه بازگشت.

همانطور که به نظر می‌رسد، پس از اینکه سپرده گذاران در سه ماهه اول سال حدود 72 میلیارد دلار از خزانه‌های خود خارج کردند، بانک First Republic در تلاش است تا سرپا بماند.

این جرقه‌ای برای پرواز به سمت ریسک گریزی شد که عمدتاً به نفع دلار آمریکا بود.

با این حال، ساعات بازار آسیا موج دیگری را برای جفت‌های AUD با خود آورد، زمانی که استرالیا گزارش کاهش قیمت CPI را منتشر کرد، که امیدها را برای کاهش بیشتر RBA کاهش داد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

  • سفارشات اصلی و کالاهای بادوام ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • موجودی نفت خام EIA در ساعت 2:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • قیمت واردات استرالیا در ساعت 12:30 صبح به وقت گرینویچ (27 آوریل)

جفت ارز تحت نظر: AUD/JPY

این جفت ارز در چند ساعت گذشته در حال فروش بوده است، اما به نظر می‌رسد که حمایت کمی در منطقه 88.20 نزدیک به پایین‌ترین سطح روز گذشته پیدا کرده است.

اگر فروشندگان نیاز به یک تنفس در اینجا داشته باشند، ممکن است شاهد یک عقب‌نشینی کوچک به سطوح مقاومت نزدیک باشیم.

من چشم خود را به سطح اصلاح فیبوناچی 61.8% را که نزدیک به یک خط روند نزولی کوتاه مدت و منطقه مورد علاقه است، دوخته‌ام. اما با توجه به شدت فروش و احتمال افزایش مجدد جریان‌های ریسک، AUD/JPY ممکن است در معرض یک عقب‌نشینی کم عمق یا شکست شدید دیگری باشد.

اولی می‌تواند فرصتی را برای فروشندگان بیشتری فراهم کند تا در فیب 38.2 درصدی که با نقطه محوری (88.96) مطابقت دارد، حرکت کنند، در حالی که دومی می‌تواند باعث تشکیل پایین‌ترین قیمت‌ها تا ناحیه R2 (87.19) شود.

فقط قبل از معاملات خود مطمئن شوید که میانگین نوسانات روزانه AUD/JPY را بررسی کرده‌اید!

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!