این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

ین پیش از تصمیم سیاست BOJ و انتشار شاخص قیمت اصلی PCE در ایالات متحده در حال نوسان است!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • قرائت اولیه از تولید ناخالص داخلی سه ماهه اول سال 2023 ایالات متحده 1.1 درصد در هر سال بود که بسیار کمتر از رشد 2.6 درصدی سه ماهه چهارم و افزایش 2.0 درصدی مورد انتظار بود.
 • ادعاهای بیکاری اولیه در ایالات متحده در دوره هفت روزه منتهی به 22 آوریل به 230 هزار (در مقابل 247 هزار مورد پیشبینی شده و 246 هزار نفر قبلی) کاهش یافت که حداقل از یک افزایش دیگر برای نرخ بهره بانک مرکزی حمایت می کند.
 • فروش خانه معلق در ایالات متحده یک بازگشت سه ماهه را شکست و مطابق انتظارات در ماه مارس 5.2 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود از دسامبر رسید.
 • شاخص CPI توکیو – که شاخص اصلی تورم ژاپن در نظر گرفته می‌شود – از 3.2 درصد به 3.5 درصد در سال در آوریل افزایش یافت.
 • نرخ بیکاری ژاپن از 2.6% به 2.8% در ماه مارس (در مقابل 2.5% مورد انتظار) افزایش یافت.
 • بررسی اولیه تولید کارخانه ژاپن افزایش 0.8 درصدی را در ماه مارس نشان داد که کندتر از افزایش 4.6 درصدی اصلاح شده در فوریه اما سریعتر از تخمین رشد 0.5 درصدی بود.
 • خرده فروشی ژاپن در ماه مارس 7.2 درصد سالانه افزایش یافت در مقابل 5.8 درصد پیشبینی شده و 7.3 درصد افزایش در فوریه.
 • افزایش قیمت تولیدکننده استرالیا از 0.4 درصد به 1.0 درصد در سه ماهه چهارم شتاب گرفت. به صورت سالانه، قیمت‌ها 5.2% افزایش یافت (در مقابل 5.0% مورد انتظار)

اخبار پرایس اکشن:

ین ژاپن معاملات سشن آسیایی را با کاهش قیمت آغاز کرد و پس از سشن آمریکا خود را حفظ کرد.

در حالی که CPI توکیو بالاتر از حد انتظار بود، بقیه اطلاعات منتشر شده همچنان از سیاست پولی ساده‌تر بانک ژاپن (BOJ) پشتیبانی می‌کند.

انتشارات مثبت ژاپن، همراه با یک محیط ریسک پسند در طول نشست آسیایی، ین را پیش از تصمیم BOJ کاهش داد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • CPI اولیه آلمان در سشن اروپا منتشر می‌شود
 • تولید ناخالص داخلی فرانسه در ساعت 5:30 صبح به وقت گرینویچ
 • خرده فروشی سوئیس در ساعت 6:30 صبح به وقت گرینویچ
 • تغییر نرخ بیکاری آلمان در ساعت 7:55 صبح به وقت گرینویچ
 • سخنرانی رئیس SNB جردن قرار است در ساعت 8:00 صبح به وقت گرینویچ
 • تولید ناخالص داخلی ماهانه کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شاخص قیمت اصلی PCE ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: USD/JPY

USD/JPY از اواسط هفته که نگرانی‌های رشد جهانی شروع به کاهش کرد، کف‌ها و سقف‌های بالاتری را نشان می‌دهد.

این جفت پس از جهش از نقطه محوری استاندارد امروزی در نزدیکی منطقه 133.75، اکنون در یک روند صعودی قابل مشاهده در یک کانال صعودی معامله می‌شود.

اما آیا USD/JPY امروز سود خود را افزایش خواهد داد؟

انتظار نمی‌رود که BOJ در چند ساعت آینده تغییراتی در سیاست پولی ایجاد کند، اما همه منتظر خواهند بود تا ببینند آیا رئیس جدید BOJ، کازوئو اوئدا، تغییرات برنامه YCC را روی میز قرار می‌دهد یا خیر.

بحث در مورد امکان افزایش نرخ بهره کوتاه مدت و بلندمدت می تواند USD/JPY را به پایین‌ترین حد روزانه خود و نزدیک به 133.75 بکشاند.

از این گذشته، این جفت ارز به 55 پیپ بالاتر از قیمت شروع سشن آسیا جهش داشته و رد شده است که خود نیمی از میانگین نوسان روزانه USD/JPY است!

با این حال، اگر رویداد BOJ غیرمتحرک باشد، من بدم نمی‌آید که با روند درون هفته معامله کنم و بالاترین نقطه آن را هدف بگیرم.

نقطه عطف R1 (134.38) در نزدیکی بالای کانال یک هدف اولیه خوب خواهد بود، اما اگر تا پایان هفته خرید دلاری کافی وجود داشت، می‌توانید سطوح R2 (134.75) را نیز هدف قرار دهید.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!