این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

بانک مرکزی استرالیا (RBA) هفته شلوغی را آغاز می‌کند، بنابراین منطقی است که جفت AUD را بررسی خواهیم کرد!

آیا شما هم فکر می‌کنید که ممکن است AUD/CHF در موقعیت بهتری برای فروش قرار گیرد؟

نمودار یک‌ساعته AUD/CHF:

AUD/CHF از هفته گذشته به پایین‌ترین حد خود رسید و باعث شد تا نگاه دقیق‌تری به الگوی مثلث صعودی این جفت در بازه زمانی 1 ساعته بیندازم.

شکست بالای مقاومت 0.5930 می‌تواند منجر به رالی 75 پیپی و برابر با ارتفاع مثلث شود و AUD/CHF را به دسته روانی 0.6000 نزدیک‌تر کند.

همانطور که می‌بینید، 0.6000 با یک سطح حمایت از دو هفته قبل و اصلاح فیبوناچی 61.8٪ از نوسانات نزولی هفته گذشته مطابقت دارد.

مهمتر از آن، 0.6000 بسیار نزدیک به مقاومت خط روند است که از اواخر ژانویه که AUD/CHF از ناحیه 0.6550 برگشت، شکسته نشده است.

البته، این امکان وجود دارد که AUD/CHF در جلسات معاملات بعدی به 0.6000 نرسد. AUD احتمالاً از تصمیم سیاست RBA که در 2 می در ساعت 4:30 صبح به وقت گرینویچ برنامه ریزی شده است، سرنخ خواهد گرفت.

اگر بانک مرکزی افزایش نرخ‌های خود را متوقف کند و اشتیاق برای بازگشت به این بازی را نشان ندهد، صورت ریسک گریزی، معامله‌گران بازار فارکس فروش AUD را آسان‌تر خواهند کرد.

در این صورت AUD/CHF می‌تواند مقاومتی از سطوح فعلی خود پیدا کند و به منطقه مورد نظر 0.5880 برگردد.

اما اگر اشتهای ریسک پذیری کافی برای افزایش AUD وجود داشته باشد، من چشم خود را به منطقه روانی 0.6000 برای دیدن فرصت‌هایی برای سوار شدن بر روی روند نزولی بلندمدت AUD/CHF خواهم دوخت.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!