این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

در آستانه انتشار CPI ایالات متحده، شاخص دلار آمریکا در حال آزمایش سقف یک محدوده رنج کوتاه مدت است!

اما آیا این اسکناس سبز در محدوده رنج خود خواهد ماند؟ یا امروز همان روزیست که شاهد خروج آن خواهیم بود؟

قبل از ادامه، من در تحلیل تکنیکال امروز به بررسی احتمال ساخته شدن معکوس AUD/CHF در نمودار 4 ساعته پرداختم. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را بررسی کنید!

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

 • نظرسنجی سه ماهه مقام ارشد وام فدرال رزرو به انتظارات پاسخ دهندگان از شرایط سخت‌تر اعتبار، تقاضای کمتر مشتریان و تشدید بیشتر شرایط اعتباری احتمالی در طول سال اشاره کرد.
 • BRC: فروش خرده‌فروشی بریتانیا در ماه آوریل 5.3 درصد سالانه افزایش یافت که کمتر از میانگین 3 ماهه 7.0 درصدی بود.
 • فرماندار BOJ Ueda: “ما می‌خواهیم به کنترل منحنی بازده پایان دهیم و پس از اینکه چشم انداز تورمی را داشتیم که نشان می‌دهد تورم 2 درصدی پایدار و باثبات حاصل خواهد شد، ترازنامه را کوچک می‌کنیم.”
 • خرده فروشی استرالیا در ماه مارس 0.4 درصد بهبود یافت که نسبت به مارس 2022 5.4 درصد افزایش یافت. حجم خرده فروشی در سه ماهه اول پس از افت 0.3 درصدی سه ماهه چهارم، 0.6 درصد در هر ماه کاهش یافت و “رکود مصرف کننده” را تایید کرد.
 • مخارج مصرف کننده ژاپن به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافت و 1.9 درصد سالانه در مارس در مقایسه با 0.4 درصد انتظار و 1.6 درصد در فوریه کاهش یافت.
 • دستمزدهای واقعی ژاپن در ماه مارس سالانه 2.9 درصد کاهش یافت و یک سال کامل کاهش را نشان داد که از آوریل 2022 آغاز شد.
 • واردات چین در ماه آوریل 7.9 درصد سالانه کاهش یافت (در مقابل 0.2 درصد مورد انتظار و -1.4 درصد در ماه مارس) در حالی که صادرات از 14.8 درصد به 8.5 درصد کاهش یافت و روند بهبود چین را مورد تردید قرار داد.
 • هالیفاکس: قیمت مسکن در بریتانیا در ماه مارس 0.3 درصد کاهش یافت که اولین کاهش در سال جاری بود. آنها فقط سالانه 0.1 درصد رشد کردند که کمترین افزایش از دسامبر 2012 تاکنون است.

اخبار پرایس اکشن:

بزرگ‌ترین داستان‌ها در طول سشن آسیایی، اعداد ناامیدکننده تجاری چین و تأیید اوئدا، رئیس بانک ژاپن (BOJ) بود که به محض رضایت از مسیر تورم، برنامه کنترل منحنی بازده سازگار (YCC) را لغو خواهند کرد.

نگرانی‌های رشد جهانی (از داده‌های چین)، نگرانی‌های مربوط به سقف بدهی ایالات متحده، و بیانیه شگفت‌انگیز جنگ‌طلبانه BOJ، ین ژاپن را در برابر همتایان اصلی خود افزایش داد.

ین قبل از اینکه به بالاترین سطح خود در جلسه ایالات متحده در آغاز معاملات اروپا صعود کند، به پایین‌ترین سطح خود در جلسه ایالات متحده سقوط کرد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • شاخص کسب و کار کوچک NFIB ایالات متحده در ساعت 10:00 صبح به وقت گرینویچ.
 • جفرسون عضو FOMC قرار است در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ سخنرانی کند.
 • شاخص های پیشرو ژاپن در ساعت 5:00 صبح به وقت گرینویچ.

جفت ارز تحت نظر: شاخص دلار آمریکا (DXY)

دلار آمریکا تا کنون هفته خوبی را پشت سر گذاشته است و از پایین‌ترین سطح دیروز خود بازگشته است، زیرا معامله‌گران بیشتر بر انتشار CPI ایالات متحده تمرکز کرده‌اند تا سقف بدهی ایالات متحده.

شاخص دلار آمریکا (DXY) اکنون از پایین‌ترین سطح 101.00 خود بسیار بالاتر رفته و در نزدیکی محدوده مقاومت 101.60 که هفته گذشته حفظ شده بود، معامله می‌شود.

همانطور که می بینید، 101.60 نیز به راحتی به R1 (101.52) از Pivot Pointهای استاندارد امروزی نزدیک است.

آیا مقاومت دامنه امروز برای یک روز دیگر ادامه خواهد داشت؟

معامله‌گران شاهد افزایش بیشتر برای CPI رسمی ایالات متحده هستند که از یک دوره طولانی‌تر از نرخ‌های بهره بالا از طرف فدرال رزرو پشتیبانی می‌کند.

انتظارات سخت‌گیرانه می‌تواند DXY را از محدوده رنج خود رد کند و آن را به بالاترین سطح 101.70 روز جمعه بازگرداند.

اما اگر معامله‌گران بر سرفصل‌های سقف بدهی تمرکز کنند، دلار ممکن است در برابر همتایان خود کاهش پیدا کند.

در این صورت DXY از R1 یا مقاومت محدوده 101.60 جهش می‌کند و به پایین‌ترین حد روزانه 101.40 خود باز می‌گردد.

 
 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!