این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

ما داده‌های CPI کانادا را پیش روی خود داریم؛ پس CAD/JPY ممکن است امروز حرکت بزرگی از الگوی مثلث خود داشته باشد.

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • شاخص تولید ایالات متحده آمریکا به شدت از 10.8+ به 31.8- در مقابل پیشبینی -3.7 در آوریل کاهش یافت که با کاهش سفارش‌ها و محموله‌ها، شدیدترین کاهش خود را از آوریل 2020 نشان می‌دهد.
 • بوستیک، یکی از مقامات فدرال رزرو، اعلام کرد که او مایل به توقف سخت گیری است، اما FOMC هنوز تصمیم نگرفته است که چه کاری انجام دهد، و اشاره کرد که مناسب است منتظر تأثیرات افزایش نرخ باشیم.
 • مک کارتی، رهبر اکثریت مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید که کاخ سفید هیچ مذاکره جدی برای سقف بدهی انجام نمی‌دهد.
 • فروش عمده فروشی کانادا در ماه مارس 46 درصد در مقایسه با کاهش 0.3 درصدی مورد انتظار و کاهش 1.4 درصدی قبلی افزایش یافت.
 • شاخص احساسات مصرف کننده Westpac استرالیا از 9.4٪ به -7.9٪ کاهش یافت تا نشان دهنده بدتر شدن سطح اطمینان باشد و به پایین‌ترین سطح از زمان شیوع بیماری همه گیر رسیده است.
 • با توجه به اینکه سیاستگذاران نسبت به خطرات افزایشی تورم محتاط هستند، صورتجلسه RBA در ماه می درها را برای افزایش نرخ باز نگه داشت.
 • سرمایه‌گذاری دارایی‌های ثابت چین در ماه آوریل از 5.1 درصد به 4.7 درصد در سال گذشته کاهش یافت در مقابل بهبود 5.7 درصدی مورد انتظار.
 • تولید صنعتی چین از 3.9 درصد به 5.6 درصد در ماه آوریل نسبت به مدت مشابه سال قبل شتاب گرفت که کمتر از افزایش 10.9 درصدی مورد انتظار بود.
 • خرده فروشی چین از 10.6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 18.4 درصد در آوریل رسیده است که هنوز کمتر از جهش 22 درصدی مورد انتظار است.
 • تعداد مدعیان بریتانیا 46.7 هزار نفر در مقابل رقم پیشبینی شده 31.2 هزار در آوریل افزایش یافت و به افزایش 28.2 هزار نفری قبلی بیکاری افزود.

اخبار پرایس اکشن:

ارزهای کالایی با بازدهی بالاتر در روز معاملاتی قبلی عملکرد خوبی داشتند، زیرا دلار استرالیا، دلار نیوزلند و دلار کانادا توانستند با وجود بروزرسانی‌های ضعیف ایالات متحده، روند صعودی خود را حفظ کنند.

البته این دارایی‌های پرریسک از ضعف دلار ناشی از عدم پیشرفت در مذاکرات سقف بدهی ایالات متحده و شاخص تولید ناامید کننده امپایر استیت نیز استفاده کردند.

با این حال، باند دلار مجبور شد برخی از سودهای اخیر خود را به دست بیاورد، زمانی که اطلاعات چین در جلسه امروز آسیایی عمدتاً قرمز رنگ شد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • قرائت CPI کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سرفصل و خرده فروشی اصلی ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • تولید صنعتی و استفاده از ظرفیت ایالات متحده در ساعت 1:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سخنرانی ویلیامز عضو FOMC در ساعت 4:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سخنرانی Goolsbee عضو FOMC در ساعت 6:30 عصر به وقت گرینویچ و 11:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شاخص قیمت دستمزد سه ماهه استرالیا در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (17 مه)

جفت ارز تحت نظر: CAD/JPY

قیمت در حال حاضر در حال آزمایش مقاومت در 101.00 علامت روانی اصلی است و ممکن است یک شکست بالاتر را در نظر بگیرد.

اگر این اتفاق بیفتد، CAD/JPY می‌تواند از سد صعودی بعدی در R1 (101.22) عبور کند و R2 (102.35) را هدف قرار دهد.

از سوی دیگر، اگر مقاومت مثلث حفظ شود، این جفت می‌تواند به سمت تکیه‌گاه مثلث در نقطه محوری (100.29) عقب‌نشینی کند یا حتی تلاش کند تا قیمت شکست را کاهش دهد.

هر حرکت بزرگ دلار کانادا می‌تواند به نتیجه گزارش‌های امروز CPI کانادا بستگی داشته باشد، زیرا ارقام تورم قوی می‌تواند امیدها به افزایش نرخ بهره از سوی BOC را احیا کند.

با این حال، تحلیل‌گران قیمت‌گذاری را عمدتاً پایین‌تر نشان می‌دهند، که ممکن است مقداری نزولی برای ارز کانادا به همراه داشته باشد.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!