این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اگر سطح تصحیح EUR/AUD حفظ شود، این جفت ممکن است یک الگوی نمودار معکوس طولانی مدت را تکمیل کند.

نمودار 4 ساعته EUR/AUD:

EUR/AUD در میانه یک اصلاحیه در منطقه مورد علاقه‌ای است که از ماه گذشته حفظ شده.

این ناحیه دقیقاً در حدود سطوح اصلاحی فیبوناچی بین 50 تا 61.8 درصد، علامت روانشناختی اصلی 1.6400 و نقاط عطف پویا در مووینگ اوریج است.

چه تلاقی جذابی!

اگر مقاومت تبدیل شده به حمایت سابق، بار دیگر به عنوان یک سقف عمل کند، قیمت می‌تواند به پایین‌ترین سطح ماه جاری کاهش یابد و یک الگوی سر و شانه تشکیل دهد.

100 SMA در حال حاضر هنوز بالاتر از 200 SMA است، بنابراین ممکن است فضایی برای عقب‌نشینی وجود داشته باشد. علاوه بر آن، شکاف بین اندیکاتورها در حال کاهش است تا به یک متقاطع نزولی احتمالی اشاره کند.

در همین حین، Stochastic در حال حرکت به سمت بلا است و نزدیک شدن به منطقه بیش از حد خرید است تا به زودی خستگی را در بین خریداران منعکس کند.

بهتر است هنگامی که نوسانگر به سمت پایین می‌چرخد، چشمان خود را برای شکار موج دیگری از کاهش باز نگه دارید، اما باز هم مراقب حرکتی از فیب 61.8 درصد باشید. سناریوی دوم ممکن است به این معنی باشد که گاوهای یورو از عقب‌نشینی خودداری می‌کنند!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!