این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

دلار ایالات متحده علیرغم داده‌های خرده فروشی ضعیف ایالات متحده موفق به رشد شد!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • CPI سرفصل کانادا از 0.5% به 0.7% ماهانه در آوریل رسید در مقابل 0.5% پیشبینی شده و CPI را از 4.4% به 4.2% در مقایسه با پیشبینی 4.1% کاهش داد.
 • خرده فروشی سرفصل آوریل ایالات متحده در مقایسه با پیشبینی 0.8 درصدی ماهانه 0.4 درصد افزایش یافته است، قرائت قبلی از 1.0 درصد کاهش به کاهش 0.7 درصد کاهش یافت.
 • خرده فروشی اصلی ماه آوریل ایالات متحده 0.4٪ نسبت به پیشبینی 0.5٪ نسبت به ماه قبل افزایش یافت، قرائت مارس از 0.8٪ کاهش به 0.5٪ کاهش یافت.
 • تولید صنعتی آوریل ایالات متحده به جای ثابت ماندن طبق انتظار، 0.5 درصد نسبت به ماه قبل، به دنبال افزایش 0.4 درصدی قبلی افزایش یافت.
 • شاخص بازار مسکن NAHB ایالات متحده از 45 به 50 در ماه می بهبود یافت که نشان دهنده تغییر به چشم انداز مطلوب به جای ثابت ماندن است.
 • تولید ناخالص داخلی اولیه ژاپن در سه ماهه اول رشد 0.4 درصدی نسبت به رشد سه ماهه در مقابل رشد پیشبینی شده 0.2 درصدی را نشان داد، قرائت قبلی از 0.2 درصد به 0.0 درصد کاهش یافت.
 • طبق انتظارات، شاخص اولیه قیمت تولید ناخالص داخلی ژاپن از 1.2 درصد به 2.0 درصد افزایش یافت.
 • تولید صنعتی ژاپن به جای ثابت ماندن از 0.8 درصد به 1.1 درصد ارتقا یافت.
 • شاخص قیمت دستمزد استرالیا 0.8 درصد دیگر نسبت به سه ماهه افزایش یافت که کمتر از افزایش 0.9 درصدی برآورد شده بود.

اخبار پرایس اکشن:

قدرت دلار بازی غالب در جلسات معاملات گذشته بود، حتی با وجود اینکه ارقام خرده فروشی ماه آوریل ایالات متحده کمتر از برآوردها بود.

همانطور که مشخص شد، ناظران بازار در بازنگری‌های خوانش‌های قبلی، و همچنین نتایج خوش‌بینانه از نظرسنجی مسکن NAHB و داده‌های تولید صنعتی، شاخه‌های سبز را پیدا کردند.

دلار کانادا موفق شد پس از انتشار شاخص‌های CPI قوی از سوی اقتصاد، سودهایی را به جیب بزند، اما با از سرگیری رکود کالا، ارز مربوط به نفت به سود خود بازگشت.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • سخنرانی بیلی فرماندار BOE در ساعت 9:50 شب به وقت گرینویچ
 • مجوزهای ساختمانی و مسکن در ایالات متحده از ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • قیمت‌های سه ماهه تولید کننده نیوزلند در ساعت 10:45 شب به وقت گرینویچ
 • گزارش اشتغال استرالیا در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (17 می)

جفت ارز تحت نظر: AUD/USD

پس از اینکه استرالیا شاخص دستمزد سه ماهه ضعیفی را منتشر کرد که نشان دهنده کاهش فشارهای تورمی و احتمال کاهش RBA است، امروز استرالیا در وضعیت ضعیفی قرار گرفت.

با این حال، به نظر می‌رسد AUD/USD در قیمت S1 (0.663) در نزدیکی پایین‌ترین سطح روز گذشته خریدارانی پیدا می‌کند. اگر حمایت ادامه پیدا کند، این جفت ممکن است بتواند به سطوح مقاومت نزدیک خود برسد.

نقطه محوری (0.6670) با یک خط روند نزولی کوتاه مدت و منطقه حمایت قبلی همخوانی دارد که ممکن است برای کنترل سود کافی باشد.

امروز هیچ گزارش مهمی از اقتصاد ایالات متحده وجود ندارد، اگرچه بروزرسانی سقف بدهی و داده‌های مسکن در سطح متوسط می‌تواند برای دلار آمریکا نوسان ایجاد کند.

در همین حال، استرالیا در حال آماده شدن برای چاپ گزارش اشتغال در ماه آوریل است و ممکن است سرعت کمتری را در استخدام نشان دهد که باعث کاهش بیشتر برای AUD شود.

مراقب شکست به زیر سطوح فعلی باشید که می‌تواند این جفت را به S2 (.6610) و یا حتی پایین‌تر برساند!

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!