این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

با توجه به اینکه هم گزارش CPI منطقه یورو و هم گزارش NFP ایالات متحده به زودی منتشر می‌شوند، طبیعی است که من این هفته را با EUR/USD شروع کنم!

این جفت دقیقا بالاتر از ناحیه روانشناختی 1.0700 معامله می‌شود، که جای تعجبی هم نیست زیرا ما به تازگی شاهد یک کندل دوجی (Doji) بودیم و از طرف دیگرنقطه عطف نیز با یک حمایت خط روندی که خرس‌های یورو از دسامبر سال گذشته به آن احترام می‌گذارند، همسو می‌شوند.

در این نمودار، حمایت خط روند (یا کانال صعودی) نیز در حدود 61.8 درصد اصلاح فیبوناچی روند صعودی ماه مارس است.

همه‌چیز به گونه‌ای است که بنظر می‌رسد یک واگرایی صعودی در چارچوب زمانی روزانه در دست اجراست.

نمودار روزانه EUR/USD:

آیا یورو می‌تواند رشد خود در برابر دلار آمریکا را افزایش دهد؟

اکنون که قانونگذاران ایالات متحده به توافقی برای سقف بدهی رسیده‌اند، تمرکز بازارها می‌تواند به برنامه‌های بعدی فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا برگردد.

در واقع، گزارش‌های CPI منطقه یورو و NFP ایالات متحده که به ترتیب در تاریخ 1 و 2 ژوئن منتشر می‌شوند، ممکن است سرنخ‌های محکمی در مورد اینکه کدام بانک مرکزی باید در چند ماه آینده سخت‌گیرتر شود را ارائه دهد.

من قدرت بیشتر دلار را در این هفته دور از ذهن نمی‌بینم، اما تا زمانی که شاهد کاتالیزورهای جدید نباشیم، روی این شرط می‌بندم که دلار آمریکا بخشی از سودهای هفته‌های گذشته خود را از دست بدهد.

EUR/USD که روی یک خط روند پشتیبانی قرار دارد، می‌تواند به دسته 1.0800 در نزدیکی 100 SMA و 50% Fib برسد.

اگر به اندازه کافی حرکت داشته باشبم، این جفت حتی می‌تواند به 1.0900 یا 1.1000 نیز برسد!

توقف در زیر خط روند در حال حاضر منطقی است، اما به محض اینکه من یک حرکت خرید را ببینم، پرش بر روی آن روند صعودی در برنامه معاملاتی من خواهد بود.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!