این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

نفت خام برای مدتی طولانی در یک الگوی افقی در حال حرکت بوده است؛ اما به نظر می‌رسد که این کالا این بار در محدوده کوچکتری نسبت به قبل گیر کرده است.

پس بیایید قبل از هر چیز این نقاط عطف کوتاه مدت نفت خام WTI را بررسی کنیم.

نمودار 4 ساعته نفت خام (USOIL):

در نمودار 4 ساعته بالا می‌بینید که نفت خام بین حمایت حدود 64 تا 67 دلار در هر بشکه و مقاومت حدود 80 دلار در هر بشکه حرکت کرده است.

قیمت اخیراً از کف برگشته است و اکنون به منطقه مورد علاقه‌ای در وسط محدوده رسیده است.

از طرفی این ناحیه نیز مدتی است که به عنوان مقاومت حفظ شده است، و به نظر می‌رسد که شکاف اخیر برای بالا بردن قیمت کالا از سقف کافی نبود.

همانطور که مووینگ اوریج‌ها نشان می‌دهند، نفت خام ممکن است از اینجا به سمت کف محدوده بلندمدت بازگردد. به هر حال، 100 SMA زیر 200 SMA است و دومی به عنوان مقاومت دینامیکی نگه داشته می‌شود.

از سوی دیگر، Stochastic قبل از نشان دادن خستگی در میان خریداران، هنوز هم فضایی برای صعود دارد؛ بنابراین گاوهای نر نفت خام ممکن است بتوانند بار دیگر به بازار حمله کنند.

شکست بیش از 74 تا 75 دلار در هر بشکه می‌تواند راه را برای یک حرکت دیگر به سمت سقف محدوده باز کند، پس مراقب باشید!

فراموش نکنید که اوپک پلاس اخیراً کاهش تولید داوطلبانه خود را اعلام کرده است، به این معنی که عرضه جهانی ممکن است در میان افزایش بالقوه تقاضا محدود بماند.

در صمن مطمئن شوید که هنگام معامله این دارایی ریسکی، احساسات ریسک بازار را نیز دنبال می‌کنید.

 

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!