این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

امروز ایالات متحده داده‌های سطح بالایی در دست انتشار ندارد، بنابراین قیمت احتمالاً به احساسات ریسک معامله‌گران بستگی دارد؛ اما آیا USD/JPY می‌تواند در طول سشن‌های بعدی دلیلی برای جهش از پشتیبانی تکنیکال کوتاه مدت خود پیدا کند؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • NAHB: با ادامه عرضه محدود برای تشویق ساخت و سازهای جدید، احساسات سازنده خانه در ایالات متحده از 50 به بالاترین رقم 11 ماهه 55 در ژوئن جهش کرد.
  • Westpac: شاخص تمایل مصرف‌کننده نیوزلند از 77.7 به 83.1 در ژوئن افزایش یافت، اما خانوارها در میان هزینه‌های بالای زندگی و نرخ وام مسکن عمیقاً بدبین هستند.
  • PBOC نرخ اولیه وام یک ساله خود را (3.65٪ به 3.55٪) و LPR پنج ساله (4.3٪ به 4.2٪) را در کنار اقدامات محرک هفته گذشته برای کمک به رونق اقتصاد کاهش داد.
  • صورتجلسات RBA نشان می‌دهد که استدلال‌های افزایش نرخ‌ها «به خوبی متعادل شده‌اند»، زیرا اعضا ریسک‌های تورم، بازار کار تنگاتنگ و افزایش قیمت مسکن را ارزیابی می‌کنند.

اخبار پرایس اکشن:

بیانیه‌های PBOC و RBA معامله گران را متقاعد کرد که دلار استرالیا را کاهش دهند.

ابتدا، در صورتجلسات RBA اشاره شد که استدلال‌های موافق و مخالف افزایش نرخ بهره در ژوئن «بسیار متعادل» بوده و آنطور که بسیاری از طرفداران افزایش نرخ در اوایل این ماه پیشبینی کرده بودند، قاطعانه نبودند.

در همین حال، زمانی که حداقل برخی از معامله گران انتظار اقدامات محرک بزرگتری از سوی بانک مرکزی چین را داشتند، بازارها عمدتاً تحت تأثیر کاهش دو نرخ بهره معیار خود توسط PBOC قرار گرفتند.

AUD مرتبط با اقتصاد چین در کل کاهش یافت و تا چند ساعت پس از نشست اروپا در محدوده‌های رَنج معامله شد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • مجوزهای ساختمانی و مسکن در ایالات متحده از ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • صورتجلسه BOJ در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ
  • شاخص پیشرو MI استرالیا در ساعت 12:30 صبح به وقت گرینویچ (21 ژوئن)

جفت ارز تحت نظر: USD/JPY

ایالات متحده امروز گزارش‌های اقتصادی سطح بالایی را چاپ نمی‌کند، اما احتمالاً این مسئله معامله‌گران را از دیدن حمایت دامنه USD/JPY باز نمی‌دارد.

این جفت کندل‌های بلندی در اطراف ناحیه 141.50 ساخته که با نقطه عطفی که از هفته گذشته معتبر است، مطابقت دارد. در واقع، 141.50 نزدیک به کف یک محدوده قابل مشاهده و نزدیک به S1 (141.60) از نقاط محوری استاندارد امروزی است.

فقدان انتشار داده‌ها می‌تواند تمرکز بازارها را به داده‌های بهتر از حد انتظار ایالات متحده که هفته گذشته شاهد بودیم برگرداند.

همچنین برخی از معامله‌گران می‌توانند قبل از سخنرانی پاول، رئیس فدرال رزرو در اواخر این هفته، بر اساس احساسات خود قیمت گذاری کنند.

USD/JPY، که تقریباً به اندازه نیمی از نوسانات متوسط روزانه خود کاهش یافته است، می‌تواند مناطق مورد علاقه خود مانند سطح 141.85 و Pivot Point (141.80) را مجدداً بررسی کند.

حتی اگر حرکت کافی وجود داشته باشد، این جفت می‌تواند به بالاترین حد خود در هفته و نزدیک به 142.20 برسد!

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!