این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

امروز قرار است تشکیل الگوی معکوسی را که من در نمودار ۴ ساعته USD/CHF می‌بینم را بررسی کنیم.

این جفت به تکمیل الگوی سر و شانه نزدیک شده است، چراکه قیمت در حال نزدیک شدن به پشتیبانی یقه در علامت روانی اصلی 0.8900 است.

نمودار 4 ساعته USD/CHF:

اگر USD/CHF زیر یقه بشکند، چقدر می‌تواند پایین بیاید؟

الگوی نمودار تقریباً 250 پیپ را در بر می‌گیرد، بنابراین ممکن است شاهد فروش با همان ارتفاع باشیم!

با این حال، شاخص‌های فنی همچنان حضور پرشور صعودی را منعکس می‌کنند؛ به عبارت دیگر، امکان پشتیبانی وجود دارد.

از طرفی، Stochastic در منطقه فروش بیش از حد فروخته شده قرار دارد تا خستگی را در بین فروشندگان منعکس کند. چرخش بالاتر به این معنی است که خریداران آماده هستند تا این جفت را به دست بگیرند و احتمالاً جفت را به منطقه مورد علاقه در نقطه 0.9000 برسانند.

SMA 100 نیز بالاتر از 200 SMA است تا به این نکته اشاره کند که احتمال حفظ پشتیبانی بیشتر از شکسته شدن آن است. غلاوه بر این، شکاف بین مووینگ اوریج‌ها در حال کاهش است تا نشان دهد که ممکن است به زودی یک متقاطع نزولی رخ دهد.

از همه این‌ها که بگذریم یک اقدام قاطع دیگر از سوی بانک مرکزی سوئیس می‌تواند آن را در مقایسه با فدرال رزرو در موقعیتی جنگ‌طلب‌تر قرار دهد.

و در نهایت اشاره به اینکه آنها می‌توانند به زودی افزایش نرخ بهره خود را متوقف کنند، ممکن است به معنای فروش شدید فرانک باشد.

 

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!