این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

به نظر می‌رسد دلار نسبت به افزایش هفته گذشته در حال عقب نشینی است، اما آیا روند آن به زودی از سر گرفته می‌شود؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • نفت خام پس از کودتای نافرجام در مسکو، با بازگشت کاروان‌های واگنر به پایگاه‌ها و کاهش اتهامات علیه پریگوژین، اندکی افزایش یافت.
  • در آخر هفته، جردن، رئیس SNB در مصاحبه‌ای اشاره کرد که افزایش اخیر “به احتمال زیاد” برای کاهش تورم کافی نبوده است.
  • خلاصه نظرات BOJ نشان داد که یکی از اعضای کمیته خواستار تجدید نظر زودهنگام در سیاست YCC خود شد.
  • سیاستگذاران BOJ همچنین خاطرنشان کردند که احتمال زیادی وجود دارد که CPI تعدیل شود اما به احتمال زیاد تا اواسط سال به کمتر از 2٪ برسد.
  • S&P پیشبینی تولید ناخالص داخلی چین را از 5.5 درصد به 5.2 درصد در سال کاهش داد و دلیل آن نیز این است که می‌توان سرعت رشد نامناسبی را پیشبینی کرد.

اخبار پرایس اکشن:

بیشتر جفت‌های دلار شروع هفته را با نوسان در محدوده رنج آغاز می‌کنند، زیرا سرمایه‌گذاران احتمالاً پیش از انتشار داده‌های مرتبط با تورم و کسب سود در پایان سه‌ماهه قرار می‌گیرند.

تا اینجای کار، به نظر می‌رسد ریسک‌پذیری به مقدار کمی به معامله گران بازگشته است و کالاها را بالا برده و در عین حال، ارزهای امن را کنترل می‌کند.

ین ژاپن موفق شد از یک تغییر جزئی در لفاظی BOJ منتفع شود، زیرا خلاصه نظرات آخرین جلسه آنها منعکس کننده پیشنهادهایی برای تغییر سیاست بود.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • شاخص فضای کسب و کار Ifo آلمان در ساعت 8:00 صبح به وقت گرینویچ
  • شهادت رئیس SNB جردن در ساعت 8:50 صبح به وقت گرینویچ
  • سخنرانی لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در ساعت 5:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: EUR/USD

این جفت اخیراً از کانال صعودی خود در فریم‌های زمانی کوتاه‌مدت سقوط کرده است که نشان می‌دهد معکوس شدن از روند صعودی در حال انجام است.

قیمت همچنان در حال آزمایش مجدد منطقه پشتیبانی قبلی است، که اتفاقاً دقیقاً در اطراف نقطه محوری امروز (1.0908) و سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2٪ است.

تصحیح بالاتر می‌تواند به 50% Fib در 1.0928 یا سطح 61.8% نزدیک به علامت روانشناختی جزئی 1.0950 برسد.

اگر هر یک از اینها بتواند سود را کنترل کند، EUR/USD می‌تواند لغزش به سمت پایین را از سر بگیرد. حرکت نزولی پایدار می‌تواند آن را به S1 (1.0820) یا حتی S2 (1.0750) بکشاند.

از سوی دیگر، بازگشت به بالای خط روند می‌تواند راه را برای صعود به بالاترین سطح روز قبل نزدیک R1 (1.099) یا 1.1000 باز کند.

 

 

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 
 
 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!