این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

استرالیا به لطف افزایش سهام بخش املاک چین کمی افزایش یافت؛ اما آیا می تواند در برابر یورو به رشد بیشتری دست یابد؟

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

  • سهام بخش املاک چین به لطف اخباری مبنی بر اینکه هولدینگ کانتری گاردن مجوز تمدید پرداخت برای اوراق قرضه خصوصی خشکی دریافت کرد، افزایش یافت.
  • شاخص تجارت خارج از کشور نیوزلند در سه ماهه دوم نسبت به تخمین ثابت و رکود 1.5 درصدی قبلی، 0.4% افزایش یافت.
  • شاخص تورم MI استرالیا در ماه اوت از 0.8 درصد به 0.2 درصد کاهش یافت تا منعکس کننده فشارهای تورمی ضعیف تر باشد.
  • آگهی های شغلی ANZ استرالیا از افزایش 0.7 درصدی در ژوئیه به 1.9 درصد در ماه آگوست افزایش یافته است که نشان دهنده چشم انداز استخدام قوی تر در آینده است.
  • سود عملیاتی شرکت استرالیا در سه ماهه دوم 13.1 درصد در مقایسه با 0.1 درصد کاهش تخمین زده شده و 1.3 درصد رشد قبلی کاهش یافت.
  • مازاد تجاری آلمان از 18.7 میلیارد یورو به 15.9 میلیارد یورو در ژوئیه کاهش یافت، زیرا صادرات 0.9 درصد کاهش یافت و واردات 1.4 درصد در مترمربع کاهش یافت.
  • تولید ناخالص داخلی سوئیس نشان داد که فعالیت اقتصادی در سه ماهه دوم در مقایسه با رقم تخمینی رشد 0.1 درصد در هر سال و رشد قبلی 0.3 درصد ثابت بود.

اخبار پرایس اکشن:

به نظر می رسد این هفته معاملاتی برای اکثر ارزهای اصلی، به استثنای دلار استرالیا، شروعی کند داشته باشد.

گاوهای استرالیایی در سمت راست تخت از خواب بیدار شده اند، چراکه به لطف اخبار آخر هفته مبنی بر اینکه هلدینگ کانتری گاردن چین مجوز تمدید پرداخت برای یک اوراق قرضه خصوصی خشکی را دریافت کرده است.

این برای تقویت سهام چینی موجود در بورس اوراق بهادار هنگ کنگ و همچنین سایر شاخص های بازار آسیا کافی بود.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • بازارهای ایالات متحده و کانادا در تعطیلات روز کارگر بسته شدند.
  • شهادت لاگارد رئیس بانک مرکزی اروپا در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
  • مانیتور خرده فروشی BRC بریتانیا در ساعت 11:00 شب به وقت گرینویچ.

جفت ارز تحت نظر: EUR/AUD

این جفت ارز به سرعت به پایین‌ترین حد هفته قبل خود رسید، زیرا دلار استرالیا از افزایش سهام دارایی چین تقویت شد.

از طرفی داده های سطح متوسط منطقه یورو برای یک بار دیگر عمدتاً ضعیف بوده است، زیرا تراز تجاری آلمان منعکس کننده فعالیت صادرات کندتر است در حالی که داده های شغلی اسپانیا کمتر از برآوردها بود.

با این حال، ما سخنرانی لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا را امروز پیش رو داریم، بنابراین EUR/AUD ممکن است با نوسانات بیشتری مواجه شود.

در این صورت، این جفت می‌تواند به سمت سطوح مقاومت نزدیک که توسط ابزار اصلاح Fib مشخص شده است، حرکت کند.

سطح 38.2% مانند یک منطقه مقاومت کوتاه مدت خوب نزدیک به ناحیه 1.6700 به نظر می رسد و یک اصلاح بزرگتر می تواند به فیب 61.8% برسد که با یک منطقه مورد علاقه دیگر و یک خط روند نزولی کوتاه مدت مطابقت دارد.

اگر هر یک از این سطوح به عنوان سقف باقی بمانند، EUR/AUD می تواند رکود را به سمت پایین نمودار که اتفاقاً با S1 (1.6640) مصادف است، از سر بگیرد و یا حتی پایین ترین سطح روزانه را در S2 (1.6590) ایجاد کند.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!