این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

AUD/CHF پس از ثبت قله ها و کف های پایین‌، برای بیش از یک ماه است که چندان انرژی از خود نشان نمی دهد؛ اما آیا این جفت در پایان روند نزولی خود به سر می برد؟

نمودار 4 ساعته AUD/CHF:

AUD/CHF از اواسط ژوئن یعنی زمانی که در سطح روانی جزئی 0.6150 رد شد، در یک روند نزولی معامله می شد؛ اما پس از هفته‌ها نوسان و ثبت قله ها و کف های پایین‌تر، این جفت توانست سقف بالای الگوی کانال نزولی را بشکند.

آیا AUD/CHF در حال برگشت است؟

در حال حاضر این جفت مقاومتی را در منطقه 0.5750 پیدا کرد و در حال آزمایش ناحیه روانی 0.5700 است.

اگر شکست AUD/CHF اتفاق بیافتد، ممکن است قبل از اینکه AUD/CHF روند صعودی خود را افزایش دهد، شاهد مقداری خرید در حدود نقطه عطف 0.5675 و 100 سطح SMA باشیم.

اگر می خواهید پوزیشن های خرید را برای AUD/CHF در نظر بگیرید، حتماً چشمان خود را برای کندل های صعودی در نزدیکی منطقه مورد نظر نگه دارید!

هدف قرار دادن اوج قبلی یعنی 0.5750 ممکن است برای گاوهای AUD/CHF مفید باشد، اما اگر حرکت صعودی کافی وجود داشته باشد، می‌توانید به مناطق مورد علاقه بالاتری مانند 0.5850 یا 0.5900 نیز برسید.

هنوز هم احساس می کنید که روند نزولی AUD/CHF تمام نشده است؟

در این صورت می توانید با روند فعلی معامله کنید و با استفاده از شتاب نزولی فعلی، پایین ترین سطح قبلی را در نزدیکی 0.5615 هدف قرار دهید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!