این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

جفت‌های استرالیا به لطف PMI چین و تصمیم RBA در حرکت هستند؛ اما آیا AUD/NZD نیز برای شکست آماده می شود؟

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

  • فروش خرده‌فروشی BRC بریتانیا از 1.8 درصد به 4.3 درصد در سال در ماه اوت افزایش یافت و از اجماع 2.2 درصد افزایش یافت تا نشان دهنده افزایش شدید هزینه‌ها باشد.
  • مخارج خانوارهای ژاپنی در ماه آگوست به جای بهبود از کاهش 4.2 درصدی قبلی به 2.4 درصد کاهش، 5.0 درصد سالانه در ماه آگوست کاهش یافت.
    قیمت کالاهای نیوزلند در ماه آگوست به دلیل کاهش قیمت لبنیات و گوشت بره 2.9 درصد کاهش یافت.
  • PMI خدمات Caixin چین از 54.1 در ژوئیه به 51.8 در آگوست در مقابل رقم تخمینی 53.6 کاهش یافت که نشان دهنده کندترین سرعت رشد در هشت ماه گذشته است.
  • RBA نرخ بهره را در 4.10 درصد نگه داشت و به این اشاره می کند که “ممکن است انقباض بیشتری لازم باشد” اما تورم ممکن است از اوج خود عبور کرده باشد و عدم قطعیت ها بر چشم انداز تاثیر می گذارد.
  • کانتری گاردن هولدینگ، سازنده املاک چینی، با پرداخت 22.5 میلیون دلار کوپن، از نکول جلوگیری می کند، اما همچنان به دنبال تمدید پرداخت هفت اوراق قرضه خشکی دیگر تا سه سال است.

اخبار پرایس اکشن:

جفت‌های استرالیا و نیوزلند بار دیگر به لطف جریان‌های مخاطره‌آمیز و اعلام نسبتاً محتاطانه RBA، بیشترین نوسان امروز را داشتند.

بروزرسانی‌ها از چین در اوایل جلسه آسیایی در کانون توجه قرار گرفتند، زیرا اخبار مربوط به توسعه‌دهنده املاک Country Garden Holdings از پیش‌فرض ها اجتناب می‌کند. به دنبال آن PMI خدمات Caixin ضعیف منتشر شد که باعث حرکت معامله گران به سمت ارزهای امن شد.

بلافاصله پس از آن، RBA تصمیم خود را برای نگه داشتن نرخ ها (همانطور که انتظار می رفت) حفظ کرد. با این حال، واکنش عموماً نزولی بود زیرا بازیگران بازار احتمالاً آخرین رکود در چین را در نظر می گیرند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • سفارشات کارخانه ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
  • حراج GDT نیوزیلند در راه است.
  • تولید ناخالص داخلی سه ماهه استرالیا در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (6 سپتامبر).

جفت ارز تحت نظر امروز: AUD/NZD

برخلاف بسیاری از جفت‌های AUD که امروز شکست‌های شدیدی را تجربه کرده‌اند، AUD/NZD هنوز در محدوده رنج کوتاه‌مدت خود گیر کرده و در حال آزمایش پشتیبانی است.

بسته شدن کندل در زیر کف در S1 (1.0840) می تواند برای تأیید این که ممکن است یک افت به اندازه ارتفاع نمودار به دنبال داشته باشد کافی باشد و  این جفت را به سد نزولی بعدی در S2 (1.0820) یا حتی به S3 (1.0800) برساند.

از سوی دیگر، اگر حمایت پابرجا باشد، AUD/NZD ممکن است به سمت مقاومت محدوده و نزدیک به R1 (1.0890) و علامت روانی اصلی 1.0900 حرکت کند.

انتشار آتی تولید ناخالص داخلی استرالیا ممکن است تعیین کند که آیا این جفت ارز در حال جهش یا شکست است، زیرا یک نتیجه ضعیف می تواند رشد داخلی پایین تر از روندی را که توسط سیاست گذاران RBA در اوایل امروز ذکر شد برجسته کند.

در نهایت مطمئن شوید که هنگام معامله این جفت، به میانگین نوسانات روزانه AUD/NZD توجه داشته باشید!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!