این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

با ثبت قله های پایین تر توسط GBP/CAD، خریداران پوند در مورد گسترش روند صعودی آن کمی مردد به نظر می رسند؛ اما آیا به این زودی شاهد برگشت روند خواهیم بود؟

نمودار 4 ساعته ممکن است سرنخ هایی را ارائه دهد:

نمودار 4 ساعته GBP/CAD:

اگر جفت‌های GBP یا CAD را تماشا کرده‌اید، می‌دانید که GBP/CAD پس از یافتن حمایت از ناحیه 1.6650، از اوایل ژوئن در یک روند صعودی معامله می‌شود.

این جفت در حال حاضر نزدیک به 1.7150 معامله می شود که همچنان بالای خط روند و پشتیبانی 200 SMA در بازه زمانی 4 ساعته است؛ اما توجه داشته باشید که GBP/CAD از اواخر ماه اوت سقف های پایین تری را ثبت کرده است.

در واقع، GBP/CAD در داخل یک الگوی مثلث متقارن قفل شده است که ممکن است به هر جهتی برود.

یک شکست صعودی واضح بالای دسته روانشناختی 1.7200 اگر حتی نتواند این جفت را به اوج قبلی 1.7340 برساند، باز هم می تواند آن را به ناحیه 1.7300 برساند.

اما اگر GBP/CAD شروع به معامله در زیر حمایت خط روند خود کرد، باید برای سفر احتمالی به منطقه مورد علاقه 1.7000 آماده باشید.

در نهایت هر جهتی را که برای معامله انتخاب می کنید، مطمئن شوید که از یک برنامه معاملاتی مناسب استفاده می کنید تا بتوانید برای یک روز دیگر معامله کنید!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!