این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

آیا CAD/JPY با اتخاذ تصمیم BOC می تواند روند صعودی کوتاه مدت خود را حفظ کند؟

بیایید تا نگاهی دقیق تر بیاندازیم.

قبل از ادامه، من در تحلیل تکنیکال امروز به بررسی احتمال رشد بیشتر برای GBP/CAD در نمودار 4 ساعته آن پرداختم. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را بررسی کنید!

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

 • سفارشات کارخانه های ایالات متحده در ژوئیه 2.1 درصد کاهش یافت؛ در مقابل کاهش پیشبینی شده 2.5 درصدی و کاهش 2.3 درصدی قبلی.
 • بر اساس آخرین حراج تجارت جهانی لبنیات، قیمت لبنیات نیوزلند پس از کاهش 7.4 درصدی قبلی، 2.7 درصد افزایش یافت.
 • تولید ناخالص داخلی استرالیا در سه ماهه دوم 2023 در برابر رشد 0.3 درصدی تخمینی، 0.4 درصد رشد کرد، رشد سه ماهه قبلی از 0.2 درصد افزایش اولیه به 0.4 درصد ارتقا یافت.
 • بانک های دولتی چین فروش هماهنگ USD/CNY را در بازارها به منظور حمایت از یوان انجام می دهند.
 • کاندا، وزیر دارایی ژاپن می‌گوید که “مهم است که حرکت ارز منعکس کننده اصول بنیادی باشد” و آنها “هیچ گزینه‌ای را در صورت تداوم حرکت‌های سوداگرانه رد نخواهند کرد.”
 • سفارشات کارخانه آلمان در ژوئیه 11.4% کاهش یافت؛ در مقابل 4.3% کاهش پیشبینی شده و افزایش 7.6% قبلی (از رقم اولیه 7.0% ارتقا یافته است).

اخبار پرایس اکشن:

بسیاری از ارزهای اصلی اوایل امروز با احتیاط حرکت می کردند، به استثنای ین ژاپن که به لطف سخن مقامات، نوسانات بیشتری را تجربه کرد.

به گفته کاندا معاون وزیر دارایی ژاپن در امور بین‌الملل، آن‌ها از نزدیک حرکت‌های FX را دنبال می‌کنند و در صورت نیاز از ورود به این موضوع دریغ نخواهند کرد. ین پس از بیانیه او افزایش یافت، اگرچه USD/JPY سریعاً روی پای خود بازگشت.

در همین حال، استرالیا نیز به لطف تولید ناخالص داخلی خوش‌بینانه استرالیا و تلاش‌های دولت چین برای حمایت از یوان، اندکی افزایش یافت.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • جلسات استماع سیاست پولی BOE در ساعت 1:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • تصمیم BOC برای نرخ بهره در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • خدمات ISM ایالات متحده PMI در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • کتاب فدرال بژ در ساعت 6:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • فروش تولیدی نیوزلند در ساعت 10:45 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.

جفت ارز تحت نظر امروز: CAD/JPY

این جفت در حالت تصحیح قرار دارد، زیرا اظهارات تند دیپلمات ارشد ارز ژاپن، قیمت را پایین آورد تا یک خط روند صعودی کوتاه مدت را آزمایش کند.

این در راستای سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% در 107.88 است که ممکن است برای کنترل ضرر کافی باشد.

در این صورت، CAD/JPY می‌تواند روند صعودی را تا نوسان بالای مقاومت روانی 108.50 از سر بگیرد یا حتی موانع صعودی بعدی را در R1 (108.73) و R2 (109.18) آزمایش کند.

البته این احتمالاً به چگونگی تصمیم BOC بستگی دارد، زیرا ممکن است برای حمایت از دلار کانادا به یک “مکث سختگیرانه” نیاز باشد.

تحلیلگران در حال حاضر انتظار دارند که بانک مرکزی نرخ بهره را در حال حاضر بدون تغییر در 5.00 درصد نگه دارد، اما هر گونه اشاره قوی در مورد از سرگیری چرخه انقباض آنها به زودی می تواند روند صعودی CAD/JPY را حفظ کند.

از سوی دیگر، شکسته شدن زیر خط روند، می تواند منجر به برگشت از صعود کوتاه مدت و آزمایش سطوح حمایت نزدیک در S1 (107.63) و نوسان پایین در نزدیکی علامت روانی جزئی 107.50 شود. 

در نهایت فراموش نکنید که در هنگام معامله این جفت ارز، میانگین نوسانات آن را در نظر بگیرید!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!