این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

USD/CHF در حال نوسان در چند سطح مقاومت مهم است؛ اما آیا این نوسان ها به یک بازگشت صعودی بلندمدت برای این جفت ارز تبدیل خواهند شد؟

نمی دانم متوجه شده اید یا نه، اما سال 2023 سال خوبی برای USD/CHF نبوده است و این جفت پس از رد شدن در دسته روانشناختی 0.9400 در بیشتر سال با روند نزولی معامله شد.

نمودار روزانه USD/CHF:

چیزی که امروز این جفت ارز را جالب می کند این است که USD/CHF در حال شکستن بالاتر از سطوح مقاومت کلیدی است که رشد آن را محدود می کرد.

USD/CHF در حال حاضر بالاتر از 100 SMA نمودار روزانه و مقاومت کانال نزولی که از ماه مارس وجود داشته معامله می شود.

کندل های صعودی در نمودار می گویند خبر از شکست صعودی می دهند؛ اما توجه داشته باشید که قیمت‌های فعلی USD/CHF همچنان با سطح فیبوناچی 61.8٪ مطابقت دارد، در حالی که Stochastic نشان دهنده سطوح “خرید زیاد” این جفت است.

مشاهده کنید که USD/CHF چگونه در بالای کانال و 100 منطقه مقاومت SMA معامله می‌شود. اگر کندل های بزرگ‌تر یا کندل‌های قرمز کمی بالاتر از 0.8900 ببینیم، ممکن است USD/CHF فرصتی برای گسترش روند نزولی خود داشته باشد.

اگر در چند روز آینده فروش دلاری کافی وجود داشته باشد، فروش و هدف گذاری برای منطقه مورد علاقه قبلی 0.8775 ممکن است کارساز باشد.

اما اگر USD/CHF بالاتر از مقاومت خط روند باقی بماند، یا اگر شاهد الگوی شکست و تست مجدد در کندل‌های بعدی باشیم، بهتر است برای سفرهای احتمالی به مناطق مورد علاقه مانند .9000 یا .9050 آماده شوید!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!