این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

تثبیت بازی حاکم برای اکثر جفت ارزهای اصلی امروز بود؛ اما آیا NZD/USD می تواند به زودی یک شکست را ایجاد کند؟

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

 • BOC همانطور که انتظار می رفت نرخ بهره را روی 5.00% نگه داشت، اما آماده است در صورت نیاز نرخ بهره سیاستی را بیشتر افزایش دهد.
 • PMI خدمات ISM ایالات متحده از 52.7 به 54.5 در ماه آگوست جهش کرد و از اجماع 52.5 پیشی گرفت تا سرعت رشد سریع تر را نشان دهد.
 • فروش بخش تولیدی نیوزلند در سه ماهه دوم سال 2023 با 0.2% افزایش یافت.
 • مازاد تجاری استرالیا در ماه جولای به 8.04 میلیارد دلار استرالیا کاهش یافت، زیرا صادرات 2.0 درصد کاهش یافت و واردات 2.5 درصد افزایش یافت.
 • مازاد تجاری چین از 80.6 میلیارد دلار به 68.4 میلیارد دلار در ماه اوت کاهش یافت، زیرا واردات و صادرات دوباره کاهش یافت.
 • ناکاگاوا، یکی از مقامات BOJ می گوید که حفظ سیاست پولی آسان مناسب است زیرا اقتصاد ژاپن هنوز در مرحله دستیابی به تورم هدف با ثبات و پایدار نیست.
 • تولید صنعتی آلمان در ژوئیه به میزان 0.8 درصد در مقایسه با کاهش 0.4 درصدی تخمینی و کاهش 1.5 درصدی قبلی کاهش یافت.
 • هالیفاکس HPI بریتانیا در ماه آگوست 1.9 درصد افت کرد که شدیدترین افت خود را از نوامبر سال گذشته نشان می‌دهد؛ در مقابل 0.1 درصد تخمین زده شده بر تأثیر نرخ‌های بهره بالاتر.

اخبار پرایس اکشن:

دلار آمریکا در سشن معاملاتی قبلی نیویورک افزایش قابل‌توجهی داشت، زیرا PMI خدمات ISM انتظارات را شکست داد و امیدهای فدرال‌رزرو را محدود نگه داشت.

این مسئله با اقدامات جانبی زیادی در تمام مسیر تا نشست آسیایی دنبال شد. در بخش داده ها، گزارش بد دیگری از چین در قالب تراز تجاری آن منتشر شد که نشان دهنده کاهش بیشتر در فعالیت واردات و صادرات بود.

احتمالاً به دلیل گزارش هالیفاکس که منعکس کننده کاهش 1.9 درصدی قیمت مسکن به دلیل افزایش نرخ بهره است، پوند در برابر دلار در اوایل جلسه اروپا کاهش یافت.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • درخواست های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • Canadian Ivey PMI در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • سخنرانی هارکر عضو FOMC در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • سخنرانی ماکلم فرماندار BOC در ساعت 5:55 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.

جفت ارز تحت نظر امروز: NZD/USD

این جفت بین حمایت در حدود 0.5870 و مقاومت علامت روانی اصلی در 0.5900 حرکت کرده است.

به نظر می‌رسد آزمایش دیگری برای سقف کوتاه‌مدت در حال انجام است، و یک شکست بالاتر می تواند برای فرستادن NZD/USD به یک رالی صعودی به اندازه ارتفاع نمودار کافی باشد.

اگر اینطور شود، قیمت می‌تواند بسته به قدرت حرکت، موانع صعودی بعدی را در R1 (.8920) یا R2 (.8940) آزمایش کند.

گزارش اولیه ادعاهای بیکاری ایالات متحده ممکن است محرکی باشد که باید مراقب آن بود، زیرا غافلگیری های قابل توجه دلار را به سمتی قوی سوق می دهد.

به طور خاص، یک غافلگیری صعودی دیگر می تواند به دلار اجازه دهد تا روند صعودی خود را از سر بگیرد و احتمالاً NZD/USD را به زیر محدوده حمایتی خود و کف S1 (.5850) می کشاند.

فراموش نکنید که هنگام معامله این جفت ارز، میانگین نوسانات آن را در نظر بگیرید!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!